Nacitani dat z Nahlizeni do KN

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Nacitani dat z Nahlizeni do KN

Příspěvek od admin » 31 led 2011 13:06

Dobrý den,
při importu dat z NahlizeniDoKN se nějak nenačítá způsob využití pozemku - u druhu 14 (ost.pl.) vyzkoušeno několikrát.

Jinak nahlížení funguje krásně a import dat je neocenitelný pomocník.
Ještě bych se přimlouval za možnost nějakého upozornění (informační okno, zvukový signál) při pokusu o import parcely, která má nějaká omezení.

Děkuji za odpověď,
Martin

Re: Nacitani dat z Nahlizeni do KN od Petr Neužil z 4.4.2008 08:59:54 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
O problému vím, bude opraveno v příštím update spolu s chybným importem LV do vstupních dat u parcel KN které nejsou zapsány na LV.

Bohužel standardní webové rozhraní do "nahlížení" zatím stále ještě ČÚZK neposkytuje, takže je to nutné obcházet přes jejich webovou aplikaci i z programu GEOMETR. Každá změna na straně aplikace na jejich serveru tedy způsobí nefunkčnost přístupu z programu GEOMETR. Standardní webové rozhraní ze strany ČÚZK je slíbeno na poměrně blízkou dobu (řeší se snad "pouze" legislativní otázky, aplikace by měla být hotová), pak by již k takovým situacím mělo docházet jen velmi výjimečně.

Nyní je to řešeno tak, že program Geometr si dosti složitým způsobem načte webovou stránku s údaji o parcele a aby zjistil např. výměru hledá text "Výměra:" a pak nejbližší číslo. To ovšem funguje pouze do okamžiku kdy ČUZK místo "Výměra:" začne zobrazovat např. "Výměra :".
V okamžiku kdy ČUZK uvolní standardní webové rozhraní, bude stačit poslat dotaz na parcelu a toto rozhraní vrátí programu přímo jednotlivé údaje (výměra, LV atd.).

Odpovědět