Nahlížení do KN nenalezne žádné k.ú.

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Nahlížení do KN nenalezne žádné k.ú.

Příspěvek od void » 01 srp 2018 01:34

Zdravím,

ve verzi 21 mi najednou přestalo fungovat nahlížení do KN přes Geus zadáním parcelního čísla nebo jeho převzetím z výkresu - objevuje se červená hláška "Katastrální území nenalezeno". (Název k.ú. opravdu zadávám správně, zkoušel jsem jich několik.)

Nahlížení zadáním bodu funguje normálně, ale vzhledem k tomu, že se tímto způsobem nezobrazí všechny informace, je to nedostačující.

Nevěděli byste, kde je chyba?

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahlížení do KN nenalezne žádné k.ú.

Příspěvek od martin » 01 srp 2018 13:34

Nejde o chybu, ale změnu v aplikaci "Nahlížení do KN" ze strany ČÚZK, která nastala od 25.7.2018. Došlo k přechodu na zabezpečený protokol HTTPS, tedy nově je adresa https://nahlizenidokn.cuzk.cz/

V GEUSu od verze 20.0 (od sestavení 20.0.6.123 a výše) lze problém vyřešit zadáním přihlašovacích údajů pro dálkový přístup. Tyto údaje by asi většina vyhotovitelů GP měla mít k dispozici pro žádosti o data přes službu WSGP, pokud ne mohou požádat o zřízení účtu, viz https://www.cuzk.cz/Aplikace-DP-do-KN/A ... stupu.aspx

Nastavení přihlašovacích údajů DP se provádí v grafické části programu GEUS: "Nastavení - Obecné - záložka Internet - Nastavení dálkového přístupu do KN".

Pro GEUS 19.0 a nižší verze - zadat heslo nepomůže - pokud chce uživatel funkci používat, musí zakoupit upgrade.

Během příštího týdne bude uvolněn update verze 22.0, kde bude problém vyřešen kompletně a opět nebude nutné přihlašovací údaje DP zadávat.

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Nahlížení do KN nenalezne žádné k.ú.

Příspěvek od void » 02 srp 2018 00:10

Děkuji za objasnění a navržená řešení.

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Nahlížení do KN nenalezne žádné k.ú.

Příspěvek od void » 29 říj 2018 11:10

Chvíli to s heslem fungovalo, teď už mi to nejde vůbec. Tedy pouze zadáním bodu, což ale nezobrazí všechny údaje. Asi už mám smůlu.

Odpovědět