Chyba tisku tečkované čáry

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
geoskyva
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020 06:40

Chyba tisku tečkované čáry

Příspěvek od geoskyva » 28 bře 2024 00:40

Dobrý den.
V novém sestavení GEUSu 412 při tisku není viditelná čára stulu 6 (tečkovaná) a tl.0
V předchozím sestavení bylo v pořádku.

Přikládám náhled tisku stylů čar.
náhledTISK.pdf
(10.11 KiB) Staženo 16 x
Pokud změním tloušťku z 0.18 na 0.20 (lépe 0.22) čára je již vidět.

Předem děkuji za vysvětlení.

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 90
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba tisku tečkované čáry

Příspěvek od honzah » 28 bře 2024 09:10

V sestavení 412 byla do programu doplněna změna:
- Tisk - při tisku na tiskárnu a do rastru již nedochází ke zvětšení šířky tečky (např. u čerchované čáry) a dalších linií s nulovou délkou v tisku

Předchozí verze totiž tu tečku "zvětšovala" a při velkém zvětšení tiskového výstupu v PDF to nevypadalo dobře. Proto jsme tisk "teček" upravili a při testech jsme nenarazili na problém. U mne na počítači, pokud použiji typ čáry 6 a mám nastavenou na výstupu tloušťku 0.18, tak je v tiskovém PDF vše v pořádku. Ale možná jsem přehlédl nějakou kombinaci např. vztažného měřítka a výkresu. Pošlete mi prosím na grafika@geus.cz výkres (včetně *.cfv) ze kterého jste generoval "náhledTISK.pdf", ať to mohu prozkoumat.
Jan Houška - programátor

Korger
Příspěvky: 27
Registrován: 19 čer 2011 17:04

Re: Chyba tisku tečkované čáry

Příspěvek od Korger » 25 dub 2024 14:40

Teď jsem na ten problém taky narazil při vykreslování pero 0.20 se v náhledu čára ukáže, ale až při hodně velkém zvětšení. Jinak se neukazuje. Asi by to chtělo zvětšení tečky "něco mezi". Když už o tom zobrazení vím, tak není problém to hodně zvětšit, ale při prvním náhledu ta kresba chybí.

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 90
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba tisku tečkované čáry

Příspěvek od honzah » 25 dub 2024 14:59

V sestavení které bude uvolněno zítra z důvodu nasazení nové verze WSGP 2.10 bude mimo jiné změna:
- Tisk - pro tisk na tiskárnu doplněn přepínač "Zvětšovat tečky při tisku tečkované čáry", který umožní tisk teček pro tiskárnu pdfFactory (tečky se tisknou stejně jako v Geusu verze 27)

Ono totiž záleží na použité virtuální PDF tiskárně. Tedy na tento přepínač se vrací tisk tečkované čáry stejným způsobem jaký byl do sestavení 404. Tam se ten tisk upravoval právě z důvodu, že si někteří uživatelé stěžovali na vzhled tisku u "tečkované" čáry.
Jan Houška - programátor

Odpovědět