Přechod na SQLite

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Přechod na SQLite

Příspěvek od cema » 02 srp 2023 07:19

Dobrý den, velice děkuji za přechod na SQLite, je to perfektní. Jen mě zajímá, jakým způsobem jdou teď nastavit parametry kresby, které jsem měl dříve definované v souboru TypyPPD.txt a zřejmě tento soubor je aktuálně ignorován.

Děkuji, P. Jordák

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 90
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od honzah » 02 srp 2023 14:04

Soubor TypyPPD.txt je stále používán, ale problém bude pravděpodobně způsoben tím, že Geus 28 zavádí úpravu logiky pro hlavní adresář pro sdílené definice a vzory. Cílem je, aby i po instalaci UPDATE programu zůstaly zachovány uživatelem provedené změny. Podrobnosti viz nápověda / dokumentace programu.

Proto zkontrolujte ve výpočetní části Geusu 28 základní nastavení (menu - Nastav - Nastavení základní...). Hlavní adresář pro sdílené definice a vzory by měl být implicitně nastaven do složky "C:\GEUS\DATA\", pokud jste to sám nezměnil. A Geus 28 pak při importu VFK použije soubor z této složky "C:\GEUS\DATA\VFK\TypyPPD.txt". Proto soubor "TypyPPD.txt" na této cestě si aktualizujte vaším upraveným souborem.
Pozn. Po první instalaci Geusu 28 mělo být do této složky zkopírováno nastavení hlavního adresáře z předchozí verze Geus 27, ale u vás se to z nějakého důvodu asi nestalo.
Jan Houška - programátor

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od cema » 04 srp 2023 13:38

Dobrý den, děkuji, funguje jak má. Nevšiml jsem si, že se přenastavil adresář pro definice. Nastavil jsem ho zpět na můj a již to běhá správně.

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od xkminekm » 07 srp 2023 13:36

Dobrý den, ahoj,
nastavením jiného adresáře v "Nastavení základní" běží vše jak má.
Ale při instalaci update (resp. při reinstalaci, jelikož mi záhadně mizel Geus .exe při havárii programu z důvodu nějaké jiné chyby v Notepad++, který jsem používal na editaci protokolu), instalátor hlásí, že nemůže do tohoto "jiného" adresáře zapisovat a všechny soubory v [Data] je potřeba "přeskákat"!

Pokud jsem v registrech změnil adresář s daty na něco jiného prázdného, instalace proběhla - patrně bude instalátor mít zakázané přepisovat soubory jinde, než v původním adresáři Data s instalací programu?

A nebo to kravne jenom mně ;-)

Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od katka » 08 srp 2023 16:53

ad: při instalaci update instalátor hlásí, že nemůže do tohoto "jiného" adresáře zapisovat a všechny soubory v [Data] je potřeba "přeskákat"!
Chybové hlášení se nám podařilo vyvolat. Vzniká ve chvíli, kdy je adresář pro sdílené definice a vzory směrován na síťový disk. Děkujeme za nahlášení, pokusíme se to vyřešit do příštího sestavení.

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od cema » 20 zář 2023 08:26

Dobrý den, zjistil jsem, že instalátor natvrdo přepisuje soubor TpyPPD.txt v datovém adresáři. Mám ho uložen v adresáři c:\Geus\Geus-data\VFK, instalační adresář nastaven na c:\Geus\Geus280 a instaloval jsem verzi 28.02.389 a můj upravený soubor byl přepsán za instalační (datum vytvoření 10.12.2015). Proto mám nastaven datový adresář odlišný od instalačního, aby se moje úpravy instalací nesmazaly. Asi tam bude nějaká chybka. Děkuji, P. Jordák

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na SQLite

Příspěvek od katka » 20 zář 2023 10:17

Děkujeme za nahlášení, toto nám uniklo. Soubor "TypyPPD.txt" se nyní při instalaci v adresáři pro sdílená data a vzory přepisuje. Předám programátorům k řešení. Do příštího sestavení doplníme, aby k jeho přepisu v adresáři pro sdílená data a vzory již nedocházelo.

Odpovědět