Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Příspěvek od void » 07 čer 2023 10:35

smazat.png
smazat.png (94.19 KiB) Zobrazeno 3633 x

Tato funkce mi ve verzi 26.0.6.356 nefunguje. Přitom e-mail s informací o odeslaném WSGP program generuje. V čem by mohla být chyba?

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 90
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Příspěvek od honzah » 07 čer 2023 11:10

Pro generování mailu včetně příloh musí mít uživatel na počítači k dispozici nějakého e-mailového klienta který umí rozhraní MAPI (Outlook, Thunderbird...). Tedy je zásadní jakého používáte klienta.
Pokud používáte Outlook 365, tak jsme řešili problém u zákazníka kterému funkce odesílání mailu přestala fungovat když přešel z Outlook 2007 na Outlook 365.
O problému Outlook 365 s MAPI píše článek zde:
https://learn.microsoft.com/cs-cz/outlo ... -over-http
Proto pokud se jedná o problém s Outlook 365, tak zkuste řešení v článku.

Píšete "e-mail s informací o odeslaném WSGP program generuje". Předpokládám, že tedy někdy odesíláte GP na KP přes WSGP. Tam se e-mail dříve používal z důvodu, aby na KP co nejdříve dostali informaci, že jim byl GP službou poslán. To bylo z důvodu, aby GP dostal včas přidělené číslo PGP a nebyl "předběhnut" ve frontě na potvrzení GP plánem, které jiný ÚOZI odeslal mailem.
V současné době již na to mají v ISKN notifikace a naopak nechtějí (alespoň na našem KP), aby se jim navíc posílal mail s informací o odeslaném GP přes WSGP. Protože takový mail musí zbytečně zpracovat.
Jinak doporučuji pro odesílání GP na KP používat WSGP místo prostého odesílání mailem.
Jan Houška - programátor

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Příspěvek od void » 07 čer 2023 11:20

Používám Thunderbird. No ale pokud program generuje email o odeslaném GP přes WSGP, pak by neměl mít problém ani vygenerovat email s žádostí o potvrzení GP (tedy alespoň mi to přijde logické). Proto jsem to zmínil.

U nás ve vidlákově zase KP preferuje odeslání emailem. Jiný kraj, jiný mrav=/

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 90
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Příspěvek od honzah » 07 čer 2023 13:28

To že Geus úspěšně generuje mail se zprávou o odeslaném GP přes WSGP nic neznamená. V této funkci jde pouze o vytvoření prostého mailu bez příloh a na to stačí volat jen základní funkce Windows. A toto volání právě neumožňuje přílohy k mailu. Proto pro odeslání mailu včetně příloh je v Geusu použita jiná funkce, která ale potřebuje funkční rozhraní MAPI.

Já používám také Thunderbird. Mám verzi Thunderbird 102.11.2 (32 bitů) a nyní jsem otestoval, že vygenerování mailu na KP včetně příloh po podpisu GP je u mne funkční. Proto je potřeba zkontrolovat jakou máte verzi Thunderbirdu. V minulosti jsme u Thunderbirdu řešili stejný problém s MAPI ve verzi 60.5.2 (32 bit). Řešení bylo jen stáhnout opravenou verzi Thunderbirdu a restartovat počítač. Pak opět odesílání mailu fungovalo.
Jan Houška - programátor

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Po podpisu GP a příloh generovat e-mail na KP

Příspěvek od void » 08 čer 2023 23:05

Aha, chápu. Reálně by mi bohatě stačil ten prostý mail, přidání příloh už je to nejmenší. Podívám se na to MAPI, třeba to zvládnu nějak pořešit. Díky

Odpovědět