Dialogové okno "Bod již v seznamu existuje"

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Dialogové okno "Bod již v seznamu existuje"

Příspěvek od void » 20 úno 2023 09:55

Když je otevřené dialogové okno "Bod již v seznamu existuje", nelze používat jiná okna programu. Pokud tedy např. pracuji na více monitorech, kdy mám výpočetní část na jiném monitoru než grafickou a vyskočí mi při výpočtu polárky dialog "Boj již v seznamu eistuje", tak přestože grafiku vidím na druhém monitoru, nemohu s ní nijak interagovat, abych se třeba podíval, který bod si to vyžaduje mojí pozornost. Žádné jiné okno výpočetní čáti se takto nechová, pokud vím.

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 60
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dialogové okno "Bod již v seznamu existuje"

Příspěvek od martin » 20 úno 2023 11:41

Bohužel toto nelze v programu GEUS změnit. Znamenalo by to přeprogramování celého programu na jiný typ databáze, která je použita na obsluhu seznamu souřadnic.

Obecně jsou ve Windows dva typy oken: modální a nemodální. Modální okno funguje tak, že je v rámci aplikace po dobu svého zobrazení vyhrazené a nejde se přepnout na jiné okno z aplikace. Naopak nemodální okno vyhrazené není a lze tak ovládat i ostatní okno - většinou má takové okno vlastnost "stay on top", tedy překrývá vždy všechna další okna. Takové okno musí reagovat i na případné změny dat, které byly vyvolány akcemi v jiných oknech. Celá hierarchie oken jedné aplikace je navíc ve Windows provázaná i ostatními okny běžících aplikací, což už v současné době vede k tomu, že v rámci GEUSu některá okna "zmizí" tím, že je překryjí jiná okna, u kterých Windows usoudí, že mají být nad nimi.

Tedy chování okna "Bod již v seznamu existuje" jako modálního je záměr a ne opomenutí. Windows neumožňují rozlišit, že vůči oknům grafiky se má okno chovat jako nemodální a vůči ostatním jako modální. Tímto chováním zajistíme, že během zobrazení tohoto okna nemanipuluje žádná další funkce se seznamem souřadnic. Pokud v tuto chvíli povolíme grafickou část (tím že se okno "Bod již v seznamu existuje" bude chovat jako nemodální), tak ta může manipulovat se seznamem souřadnic a tím rozhodí indexy databáze a funkce "Bod již v seznamu existuje" by zapsala na špatné místo disku.

Tedy z oken, kde toto nehrozí, se lze do grafiky přepnout, z ostatních ne.

Děkujeme za pochopení Martin Forejt

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Dialogové okno "Bod již v seznamu existuje"

Příspěvek od void » 20 úno 2023 15:09

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Rozumím tomu důvodu, ale je to často otravné.

Odpovědět