Práce s konfiguračními soubory

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Práce s konfiguračními soubory

Příspěvek od void » 01 čer 2022 11:03

Je nějaký způsob, jak s konfiguračními soubory pracovat tak jako v dřívějších verzích programu, kdy stačilo nakopírovat soubory Geus.ini a GeusGr.ini do příslušného adresáře? Používám několik různých konfigurací pro různé typy zakázek, takže jedna konfigurace mi nestačí.

Konfigurační soubor Výpočetní části mohu alespoň načíst ručně z programu. Lze něco takového provést i s konfiguračním souborem Grafické části? Podle dokumentace k programu soudím spíš že ne.

cema
Příspěvky: 55
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Práce s konfiguračními soubory

Příspěvek od cema » 01 čer 2022 12:36

Mě celkem spolehlivě leta funguje Soubor->Načíst konfigurační soubor... A nic se na tom nezměnilo.

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s konfiguračními soubory

Příspěvek od katka » 01 čer 2022 13:26

Od GEUS verze 25.0 byla předělána logika konfiguračních souborů. Nyní GEUS využívá soubory *.ZKP (pro výpočetní část) a *.ZKG (pro grafickou část), k souboru *.ZKP se automaticky otevírá *.ZKG stejného názvu.
Nastavení konfiguračního souboru se provádí ve výpočetní části v menu "Nastav/ Výchozí nastavení/konfigurace programu". Zde si můžete uložit různé typy nastavení pro různé technologie, stejně tak tato nastavení u stávajících zakázek načíst.
Aktuálně načtený konfigurační soubor grafiky se zobrazuje v dialogu vyvolaném z menu "Soubor/ Informace a statistiky výkresu" - na záložce "Výkres"
Pokud chcete načíst konfig. soubor pro grafiku samostatně, využijte menu z grafiky "Soubor/ Načíst konfigurační soubor...".
Pokud vytváříte novou zakázku a máte ve formuláři "Výchozí nastavení/konfigurace programu" vyplněný "výchozí konfigurační soubor", pak se ve formuláři "Vytvořit nový seznam" zobrazí možnost pro načtení konfig. souboru (mezi soubory lze přepínat).
Více ohledně konfig. souborů viz nápověda: http://help.xgeus.cz/geus-vyp/nastaveni ... -soubo.htm

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Práce s konfiguračními soubory

Příspěvek od void » 01 čer 2022 17:29

cema> No vidíte, to jsem nějak nikdy nezaregistroval. Díky

katka> Mátlo mě, že v nápovědě ke Grafické části se u konfiguračních souborů píše o GEUSGR.INI, který se tedy zřejmě už nepoužívá. A rozumím-li tomu dobře, sice se pro grafiku používá *.ZKG, ale v adresáři se seznamem souřadnic se uloží konfigurace do *.CFV.

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s konfiguračními soubory

Příspěvek od katka » 02 čer 2022 15:55

Omlouváme se, nápověda ke GeusGr.ini je bohužel neaktualizovaná o změny přístupu ke konfiguračním souborům, co jsme provedli v GEUS 25.0. Od verze GEUS 25.0 již podle nové logiky není ukládán konfigurační soubor "GeusGr.ini" do pracovního adresáře při ukončení programu. "GeusGr.ini" není programem v podstatě využíván, pokud je nastaven konfigurační soubor *.ZKP (a tedy i *.ZKG), ale z nějakých starších zakázek lze z něj načíst konfiguraci. Pokud není konfigurační soubor *.ZKP nastaven, tak se program snaží číst konfiguraci z "GeusGr.ini".

Konfigurační soubor *.ZKG se použije při zakládání nové zakázky, pokud je definován konfigurační soubor *.ZKP (v menu "Nastav/ Výchozí nastavení/konfigurace programu"). Zároveň se při ukládání výkresu nastavení zapisuje do konfiguračního souboru *.CFV, který najdete v adresáři, kde je uložen výkres. Tedy při opětovném otevření výkresu program GEUS již použije nastavení zapsané v příslušném *.CFV (do souboru *.CFV se ukládají změny nastavení pro každý výkres zvlášť).

Odpovědět