Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Příspěvek od void » 04 kvě 2022 22:40

Pokud vypočtu výměru pomocí funkce Výměra automaticky a potvrdím protokolaci, nelze funkci Výměra automaticky vypnout pravým tlačítkem myši. Po výpočtu další výměry (bez její protokolace) už funkci Výměra automaticky vypnout pravým tlačítkem myši lze.

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Příspěvek od honzah » 05 kvě 2022 16:15

Netuším proč by to nemělo u vás na počítači fungovat. Sledujte výzvy které program v průběhu funkce vypisuje v dolní části okna grafiky. Ty by se měly měnit v závislosti v jakém kroku funkce výpočtu výměr program je. Také to závisí na tom, zda je zapnutý tisk. Např. pokud je tisk zapnutý, tak po spočtení výměry první stisk pravého tlačítka ruší protokolaci (a umožní výpočet jiné plochy) a teprve druhý stisk ukončuje funkci.
Případně zavolejte na technickou podporu 212 248 048 a my se na váš počítač vzdáleně připojíme a prověříme problém.
Jan Houška - programátor

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Příspěvek od void » 05 kvě 2022 19:12

Fungovalo (resp. nefungovalo) to takto i v Geusu verze 21. Tisk do protokolu mám zapnutý. Správně píšete, že po spočtení výměry první stisk pravého tlačítka ruší protokolaci (a umožní výpočet jiné plochy) a teprve druhý stisk ukončuje funkci. Ovšem po spočtení výměry (zapnutí funkce, stisk levého tlačítka myši nad uzavřenou plochou) a protokolaci (opětovný stisk levého tlačítka myši) nedělá pravé tlačítko nic. Program vypisuje výzvu Zadejte ohraničenou plochu vnitřním bodem. Funkci v tuto chvíli mohu vyrušit stisknutím Escape, ale nikoliv pravým tlačítkem myši. Pokud spočítám další výměru (stisk levého tlačítka myši nad uzavřenou plochou), už lze funkci vyrušit levým tlačítkem myši.

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Příspěvek od cema » 05 kvě 2022 19:23

Dobrý den, viděl bych to na nějaký speciální software k Vaší myši. Mě to funguje bez problémů. Klik levá - výpočet, klik levá - protokolace, klik pravá - konec funkce (úplně, nenabízí mi možnost jiné plochy, prostě ukončí funkci a zavře okno).

P. Jordák

void
Příspěvky: 48
Registrován: 01 srp 2018 01:23

Re: Vypnutí funkce Výměra automaticky pravým tlačítkem myši

Příspěvek od void » 05 kvě 2022 19:38

Aha, tohle mě nenapadlo. Zkusím schválně s jinou myší. Díky za tip

Odpovědět