po havárii pc nelze otevřít výkres

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
Karel Petřík
Příspěvky: 8
Registrován: 01 led 2021 23:07

po havárii pc nelze otevřít výkres

Příspěvek od Karel Petřík » 04 úno 2022 22:07

Dovoluji si požádat o radu někoho z kolegů, kdo již tuto záležitost řešil. Po zhavarování PC a jeho restartu nelze otevřít výkres - viz. obrázek v příloze.
Děkuji.
Přílohy
chybové hlášení.jpg
chybové hlášení.jpg (39.78 KiB) Zobrazeno 1595 x

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: po havárii pc nelze otevřít výkres

Příspěvek od martin » 04 úno 2022 22:24

Váš soubor GKR je pravděpodobně poškozený, můžete ho však zkusit poslat e-mailem na geus@geus.cz a my se můžeme pokusit soubor nějak načíst a zachránit z něj, co se dá.
Standardně je však v programu zapnuté vytváření záložních souborů *.gk_, tedy v adresáři z Vaším výkresem byste měl nalézt soubor stejného jména jako výkres a jen bude mít příponu gk_. Originální soubor výkresu (byť poškozený soubor) si zazálohujte (přesuňte jinam nebo nějak přejmenujte, aby zůstal určitě zachovaný) a soubor s příponou gk_ přejmenujte na gkr. V tomto souboru by měl být zachovaný stav z předposledního uložení výkresu.
Dále se koukněte do nastavení grafiky "Nastavení - Obecné - Základní". Pokud máte nastavené automatické ukládání v nějakém intervalu, měl byste ztratit práci maximálně z doby tohoto intervalu a nalézt nepoškozený záložní soubor výkresu buď jako soubor AUTO.GKR nebo ve výše popsaném *.gk_ nebo *.GKR_ dle zvoleného nastavení automatického ukládání. Takovýto nalezený záložní soubor výkresu by mělo stačit přejmenovat na Vámi zvolené jméno výkresu. Opět připomínám, že původní soubor výkresu GKR předtím určitě zazálohujte!

Karel Petřík
Příspěvky: 8
Registrován: 01 led 2021 23:07

Re: po havárii pc nelze otevřít výkres

Příspěvek od Karel Petřík » 04 úno 2022 22:44

Děkuji za rychlou odpověď, až tak rychlá snad být ani nemusela.
O tom zálohování (gkr_) vím, odmazal jsem podtržítko a přepsal stávající gkr, leč systém hodil chybové hlášení "Invalid floating point operation" (vše mám zálohované před těmito operacemi na flash disku).
Jako interval ukládání mám nastavených třicet minut.
Dovolím si tedy využít vaší nabídky a zašlu soubor na uvedený email.
Děkuji pěkně.

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 96
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: po havárii pc nelze otevřít výkres

Příspěvek od katka » 07 úno 2022 15:42

Podařilo se vyřešit pomocí zaslaného záložního souboru *.gk_. Doporučila bych zkrátit interval ukládání, za 30 minut lze toho stihnout (a tedy i případně ztratit) hodně.

Odpovědět