České znaky

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
Marek
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2014 09:21

České znaky

Příspěvek od Marek » 29 říj 2020 18:07

Dobrý den, omlouvám se za asi banální dotaz, ale nemůžu s tím hnout. Včera jsem si pořídil nový PC a nainstaloval si Geus a všechny jeho části. Vše proběhlo v pořádku, jen jedna věc mě vadí. A to, že se mi v oknech neobjevují české znaky. Mohl by mi s tím někdo poradit? Díky Dohnal
Přílohy
Snímek obrazovky-geusprint.png
Snímek obrazovky-geusprint.png (9.41 KiB) Zobrazeno 3333 x
Snímek obrazovky-geometr.png
Snímek obrazovky-geometr.png (16.82 KiB) Zobrazeno 3333 x
Snímek obrazovky.png
Snímek obrazovky.png (29.48 KiB) Zobrazeno 3333 x

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: České znaky

Příspěvek od katka » 30 říj 2020 08:18

Programy používají systémové písmo podle nastavení ve Windows.

Otevřete ovládací panel Místní a jazyková nastavení klepnutím na tlačítko Start / Nastavení / Čas a jazyk a potom klepnutím na položku Oblast a jazyk. Dále klikněte na Další možnosti pro datum, čas a místní nastavení (v sekci Související nastavení) a v nově otevřeném okně klikněte na Jazyk - ověřte si, že máte nainstalovanou češtinu a pokud ano, zvolte - "Možnosti" a klikněte na "Náhled". Tím si ověříte, jestli je česká diakritika zobrazena v systému Windows správně.

Dále zkontrolujte jaký jazyk máte nastaven v "Aktuální jazyk pro programy nepodporující sadu Unicode". Otevřete ovládací panel Místní a jazyková nastavení klepnutím na tlačítko Start / Nastavení / Čas a jazyk a potom klepnutím na položku Oblast a jazyk. Dále klikněte na Další možnosti pro datum, čas a místní nastavení (v sekci Související nastavení) a v nově otevřeném okně klikněte na Jazyk, dále na Změna formátu, data nebo čísla a v otevřeném okně zvolte záložku Správa. Máte zde nastavenu češtinu? V některých diskuzích píší, že pomohlo přenastavení na angličtinu, restart systému, zpátky přenastavení na češtinu a restart. Pak se diakritika již zobrazovala v pořádku.

Marek
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2014 09:21

Re: České znaky

Příspěvek od Marek » 30 říj 2020 14:52

Dobrý den, všechno bylo nastaveno na češtinu a pomohlo mi až to přenastavení na angličtinu a zpět.
Díky mnohokrát za pomoc.

Odpovědět