tisk

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

tisk

Příspěvek od honzak » 08 led 2020 18:26

Dobrý den. Nebylo by možno, aby se při uložení obrázku uložilo i nastavení formátu tisku? Dost často mám pro grafické znázornění jiný formát papíru než pro náčrt.
Jan Krones

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: tisk

Příspěvek od xkminekm » 14 led 2020 16:19

Dobrý den,
mám pocit, že se nastavení tisku k výkresu ukládá - alespoň teď jsem rychle zkusil přenastavit tiskárnu a formát papíru u jednoho výkresu, pak u jiného a po návratu k prvnímu tam byla ta původně k němu nastavená. Nebo nešlo o dva různé soubory?

Já kreslím do jednoho výkresu a používám pro tisk náčrtu a grafiky GP samostatné konfigurační soubory tisku, jelikož pro náčrt mám definováno více barev (oměrné, šrafy budov, prvky nad rámec obsahu KM, bodové pole). Pak je v tomto INI možné nastavit formáty papíru a konkrétní parametry tiskárny. A je tedy vždy uložen poslední použitý stav tisku.

K přehazování tiskových profilů mezi náčrtem a grafikou GP by se mi líbilo využít přepínače pro "Název tiskové úlohy", kde by se k úloze dal nadefinovat i tiskový styl, ale i takto pomocí ručního načítání INI to lze řešit.

M. Kmínek
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: tisk

Příspěvek od honzah » 15 led 2020 17:46

Dobrý den,
nastavení tisku by se mělo ukládat k výkresu. Když přenastavíte nějaký parametr pro tisk a uložíte výkres, tak při příštím otevření výkresy by měl být parametr nastaven z ini výkresu. Případně napište o který konkrétní parametr tisku vám jde, ať to můžeme zkontrolovat.

Požadavku Martina Kmínka na možné přiřazení tiskového nastavení (profilu) k přepínači "Název tiskové úlohy" rozumím, ale vzhledem k tomu, že v ini nastavení tisku je uložena i hodnota přepínače "Název tiskové úlohy", tak by to mohlo "zlobit". Efektivní postup je tedy přes načtení ini tisku nazvaného např. "Tisk_GP.ini" který přenastaví i "Název tiskové úlohy" na hodnotu "KU_GP_náčrt".
Jan Houška - programátor

Odpovědět