Kódy bodu s mezerou u polárních dat

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Kódy bodu s mezerou u polárních dat

Příspěvek od cema » 22 kvě 2018 08:51

Dobrý den přeji. Je možné z naměřených polárních dat (v mém případě mapa2 nebo nikon raw) získat kódy bodů, které obsahují mezery? Co jsem vyzkoušel, tak geus přečte jen první kód k mezeře a dál data nečte. Bylo by případně možné upravit čtení kódu tak, aby mohly obsahovat i mezery?

Díky, P. Jordák

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kódy bodu s mezerou u polárních dat

Příspěvek od martin » 23 kvě 2018 18:19

Pokud si pamatuji, tak formát MAPA opravdu nebyl upravován pro čtení kódů, kde je oddělovačem mezera, protože by pak selhávala logika, kdy ve formátu MAPA mohou být údaje poměrně volně uspořádány, tedy z počtu údajů na řádku a pořadí různých typů údajů program vydedukuje, co který údaj znamená. Samozřejmě, že nějaká logika by vymyslet šla. Například tak, že by údaje kódu byly mezi nějakými domluvenými znaky, které se jinak ve formátu MAPA nepoužívají, např. jeden ze znaků "%&# ...
Co se týká formátu Nikon RAW, poprosím kolegy, kteří to mají na starosti, aby mi našli nějaký vzorový soubor v tomto formátu a já se podívám, zda by se to dalo upravit nebo zda to tam už třeba i není upravené, protože když kontroluji zdrojový kód, tak mi zdá, že by to mělo z tohoto formátu načíst kompletně všechny znaky uložené v kódu bodu.

Odpovědět