CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od xkminekm » 27 úno 2018 11:22

Dobrý den,
změna chování funkce vkládání bodů do seznamu souřadnic přes schránku ve verzi 22.0.2.200 mne velmi mrzí. Body přes schránku vkládám minimálně u každé druhé zakázky - např. stanoviska z GNSS protokolu, při DSPS exportované body z TS/GNSS (ani ty z TS nepočítám v GEUSu), vybrané body DSPS pro tvorbu liniových VB (nejde přece importovat celý takový SS a pak nepotřebné body umazávat aby nepřekážely) a další situace.
Upřímně řečeno jsem nepochopil, jak lépe by měla upravená verze fungovat. Nefunguje mi vložení textu na pozici popisu, když je bod "aktivní" (NE označen, vybrán, červený), nefunguje ani vložení popisu do pole popisu, když je "aktivní" pouze a jen toto jedno pole - při přepnutí "Změny stylu editace". Stejne se při tomto stylu editace "po jednom poli" musí do pole kliknout, aby se objevil kurzor a pak vložit text ze schránky, pak je ještě potřeba změnu potvrdit. Ale nesmí se kliknout dvakrát rychle, jinak se objeví editační dialog bodu a jakákoliv "výhoda" je ten-tam.

Nově zavedená úprava by mohla fungovat v módu "Způsob editace okno/tabulka" kdy se označí jednotlivá buňka a v takovém případě bych ještě navrhoval změnu, aby se (popisy) daly vkládat hned do modře podbarveného pole a ne až po kliknutí - to samé i pro kopírování.

Původní verzi vkládání i kopírování celých bodů bych ale zachoval např. při nastavení přepínače "Způsob editace okno/tabulka" na celý řádek. Úplné odstranění možnosti kopírování a vkládání bodů přes schránku je podle mého názoru chyba a krok daleko zpět.

Prosím, zvažte vrácení možnosti kopírování a vkládání celých bodů z tabulky seznamu souřadnic.
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od martin » 27 úno 2018 12:08

Děkuji mnohokráte za Váš názor. Občas je opravdu problém vyhovět všem připomínkám tak, aby to nepostihlo zvyklosti mnoha jiných uživatelů, takže zde se tedy velmi omlouváme za náš špatný odhad toho, jak jsou které funkce používány.

Zkusíme tedy vše upravit dle Vašeho návrhu a hned v příštím sestavení vrátit možnost práce s celými body přes schránku Windows a přitom nějak zachovat i novou možnost požadovanou jinými uživateli.

Na další spolupráci se těší Martin Forejt

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od xkminekm » 27 úno 2018 12:23

moc děkuji, že se mým návrhem budete zabývat.
Nechtěl jsem vyznít nijak útočně, ale ihned po nainstalování nové verze (a to jsem si změny četl ještě před stažením instalátoru) jsem se automaticky jal vložit body přes schránku a teprve mi docvaklo, jaký dopad ta změna bude mít na mé zvyky :-( Chápu, že nejsem zdaleka jediný uživatel, ale myslím, že ta možnost je využívaná více uživateli a je škoda se jí "úplně zbavit".

Ještě jednou děkuji,
Martin
Martin Kmínek

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od cema » 28 úno 2018 10:48

Dobrý den, souhlasím s Martinem a také bych uvítal vrácení funkce zpět jak fungovala. Ještě bych doplnil, že by také bylo dobré vytvořit přepínač pro možnost editovat hodnoty v tabulce souřadnic "jedním klikem". Původně byla editace možné buď v editačním okně nebo dvojklikem, což je teď jinak a během pár hodin práce se mi podařilo již třikrát omylem změnit hodnoty. Chápu, že má každý jiný styl práce a proto je vhodný přepínač pro nastavení chování.

Děkuji, P. Jordák

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od martin » 02 bře 2018 13:45

Při řešení problému mi došlo, že píšete "Úplné odstranění možnosti kopírování a vkládání bodů přes schránku je podle mého názoru chyba a krok daleko zpět." Ovšem k úplnému odstranění této možnosti nedošlo, pouze byly zrušeny klávesové zkratky [Ctrl+C] a [Ctlr+V] na tyto funkce a tím došlo k navrácení těchto zkratek na standardní editační funkce Windows.
Kopírování a vkládání celých bodů je nadále zachováno přes příslušná tlačítka v nástrojové liště a přes menu.
Automatické přepínání výše uvedených klávesových zkratek se mi nedaří naprogramovat, protože v zásadě jsou v GEUSu používány standardní ovládací prvky Windows a zatím se mi pro nepodařilo najít "událost", která by přepnutí mohla vyvolat tak, aby přepínání klávesových zkratek mělo nějakou použitelnou logiku.
Použil jsem tedy Váš návrh a použil přepínač "Změna stylu editace okno/tabulka". V případě editace jednotlivých údajů přímo v tabulce seznamu, fungují klávesové zkratky dle zvyklostí Windows na jednotlivé údaje. V případě posunu kurzoru seznamu po celých řádcích a pokud je tabulka aktivní (má "focus"), fungují původní klávesové zkratky pro kopírování/vkládání celých bodů tak, jak požadujete. Pokud je aktivní ve formuláři jiný prvek než tabulka (např. editační pole "Jdi na bod"), fungují klávesové zkratky opět dle zvyklostí Windows - to byla právě jedna z výtek, že v původním řešení nefungovaly klávesové zkratky dle zvyklostí Windows v žádném prvku formuláře ani mimo tabulku seznamu souřadnic.
Po otestování bude tato změna uvolněna hned v příštím sestavení.

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: CTRL+V, CTRL+C nad seznamem souřadnic

Příspěvek od xkminekm » 15 kvě 2018 13:16

tak to je skvělá zpráva, děkuji!
M.
Martin Kmínek

Odpovědět