WSGP - Chyba ověření uživatele

Vše k programu GEUS.
xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od xkminekm » 04 srp 2017 09:34

Dobrý den,
dnes se mi stala taková nemilá věc (pozoruji od cca 9h, kdy jsem zkusil poprvé). Nic jsem nepřenastavoval a při pokusu o přidělení poddělení p.č. na mně začala vyskakovat tato hláška
Chyba_WSGP.PNG
Chyba_WSGP.PNG (8.27 KiB) Zobrazeno 9020 x
.
Předpokládaje, že se něco pokazilo na serveru WSGP jsem zavolal na KP a požádal o přidělení poddělení "ručně". Hned jsem zkusil aktualizovat řízení dle údajů ČÚZK a toto nově přidělené poddělení se mi objevilo - takže mne asi aplikace dokázala identifikovat - nebo tato část vyžaduje jiné ověření / oprávnění, než přidělení p.č.?
Nemáte někdo zprávy / podrobnosti?

Jen pro pořádek:
  • stejným jménem a heslem jsem schopen se přihlásit na webu do nahlížení a funguje i stahování ZPMZ
  • pokud mi vrací WSGP ručně přidělené poddělení, tak nějakým způsobem asi běží
  • počítač je připojen do internetu - poslouchám inet rádio a píši do této diskuse
Díky,
M.

PS: aplikací myslím WSGP - v GEUSu se nic nezměnilo, když jedu pořád na stejné verzi 172 bez přeinstalace.
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od honzah » 04 srp 2017 11:20

Podle mne se jednalo o nějaký problém komunikace na serveru WSGP. Právě jsme zkusili požádat o rezervaci poddělení parcely i o rezervaci nového čísla a vše proběhlo bez problémů.
Pokud by se problém opakoval můžeme požádat ČÚZK, aby se podívali do "log" souborů komunikace a zkusili zjistit příčinu problému.
Jan Houška - programátor

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od xkminekm » 04 srp 2017 11:48

tak už je to OK.
díky, M.
Martin Kmínek

mot
Příspěvky: 4
Registrován: 14 říj 2020 19:44

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od mot » 14 říj 2020 19:48

Na tento problém narážím, v nepravidelných intervalech. Ani jedna z možných příčin to není, jak je psáno výše. Už se i stalo že jedno řízení založit nešlo tak jsem zkusil jiné v jiném k.ú. to se bez problému podařilo, ale to první poté opět ne...

KMP
Příspěvky: 2
Registrován: 15 říj 2020 10:30

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od KMP » 15 říj 2020 10:45

mot píše:
14 říj 2020 19:48
Na tento problém narážím, v nepravidelných intervalech. Ani jedna z možných příčin to není, jak je psáno výše. Už se i stalo že jedno řízení založit nešlo tak jsem zkusil jiné v jiném k.ú. to se bez problému podařilo, ale to první poté opět ne...
Zdravím,
takže jaký je výsledek? Občas Vám chyba vyskočí a "časem odezní"?
Mně tuto chybu hlásí program od včera už při pokusu o spuštění WSGP,
tak si říkám, jestli mám řešit u Geusu nebo na KP.

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od martin » 15 říj 2020 11:33

Dne 13.10.2020 byly na serverech ČÚZK vypnuty protokoly TLS 1.0 a 1.1 u WSDP, nyní služba funguje jen na TLS 1.2. Tato změna protokolů TLS způsobuje nefunkčnost některých funkcí v aktuální verzi GEUS 24.0.4.266 a všech starších verzích.

Konkrétně se jedná o tyto funkce:

* žádost o podklady pro měření: "GP-ISKN / Podklady měření - WSGP..."
* odeslání geometrického plánu: "GP-ISKN / Odesílání GP - WSGP..."

Abyste mohl/a nadále využívat služby pro tvorbu GP, provedli jsme rychlou aktualizaci programu. Stáhněte si prosím nové sestavení GEUS 24.0.4.267 a program nainstalujte.

https://www.geus.cz/inpage/nefunkcni-po ... geus-24-0/

mot
Příspěvky: 4
Registrován: 14 říj 2020 19:44

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od mot » 15 říj 2020 11:47

děkuji, nicméně tento problém se jak jsem psal vyskytoval v nepravidelných intervalech již dříve, kdy samovolně odezníval... to jen tak "ze zvědavosti"

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od martin » 15 říj 2020 11:59

Zkusím se domluvit s programátory, zda by se dala do komunikace se servery ČÚZK doplnit možnost zapnutí nějakého logování, abychom měli alespoň nějakou hrubou představu, kde k problémům dochází. Zatím tento problém uživatelé nijak zvlášť často nehlásí a ani nám se je nedaří na našich počítačích vyvolat. Tedy něco vyloženě chybně v programu nebude. Z protokolů v logu by se snad mohlo dát vysoudit více. Ovšem v této chvíli jsou programátoři hodně vytížení, tak nejsem schopný odhadnout, jak rychle se něco takového podaří doplnit a ani nevím, zda to opravdu půjde. Hodně z této komunikace probíhá na úrovni Windows a tam jsme odkázáni plně na to, co nám Windows za chybová hlášení předají zpět.

geopetr
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2020 12:19

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od geopetr » 15 říj 2020 12:29

Dobrý den,
přesto, že jsem si nainstaloval aktuální verzi 24.0.4.267, objevil se tento problém. Chyba pravděpodobně souvisí s vypnutím protokolů TLS 1.0 a 1.1 u WSDP. Objevila se u instalace GEUSu na Win XP. Může být problémem systém?

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: WSGP - Chyba ověření uživatele

Příspěvek od martin » 15 říj 2020 12:38

Ano, problém je ve Windows XP, které samy o sobě nové protokoly už nepodporují. Pro právě provedenou aktualizaci knihoven jsme využili toho, že Windows protokoly TLS nativně podporují. Tím, že WinXP již nejsou nikde podporovány (a tedy novou verzi protokolů už nikdy obsahovat nebudou), musíme vyhledat nějaké jiné řešení, které to objede a nové protokoly bude řešit samo o sobě. Intenzivně se na tom pracuje. Do budoucna však nejsme schopni zaručit, že se nám nadále podaří program GEUS na Windows XP udržet funkční. Těžko se nám již obchází to co Microsoft, a následně i ČÚZK, přestává podporovat právě z důvodu bezpečnosti.

Odpovědět