Chyba: 2x otvíraný protokol

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Chyba: 2x otvíraný protokol

Příspěvek od xkminekm » 01 pro 2014 12:13

Dobrý den,
vlastní nepozorností jsem se dostal do situace, kdy se program cyklí v chybě :-( Hlásí chybu I/O 103 a nejde ukončit.

Situace nastala tak, že jsem měl otevřen SS s protokolem tisknutým do PTK. Otevřel jsem paralalně druhý SS a chtěl nastavit zápis do stejného PTK - samozřejmě chápu, že to bych dělat neměl, ale stalo se ... :-(

První SS zavřít mohu, ale druhý po pokusu nastavit PTK už zavřít nejde a pořád opakuje tu jednu chybu. Hlásí ji i při pokusu o změnu souboru PTK na cokoliv jiného.

Musím odstřelit ... :-(
Nešla by tato situace na příště nějak ošetřit?

Díky, Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba: 2x otvíraný protokol

Příspěvek od martin » 11 pro 2014 17:08

Co máte na mysli výrazem " s protokolem tisknutým do PTK"? Buď jde asi o PTK příponu textového souboru výpočetního protokolu vytvářeného jako soubor přímo z GEUSu nebo jde o GeusPTK. V první případě by to mělo být ošetřené tím, že by nemělo jít znovu otevřít stejný seznam souřadnic v druhém případě by se to asi dalo minimálně ošetřit tak, že by GEUS nějak otestoval, zda už nějaká instance programu s GeusPTK nekomunikuje a místo do GeusPTK by začal zapisovat přímo do textové souboru PTK. Další možností je také nějak zajistit, aby nešlo spustit dvě instance GEUSu v jednu chvíli.

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba: 2x otvíraný protokol

Příspěvek od xkminekm » 11 pro 2014 17:53

jde o textový soubor s příponou PTK.

Ošetřeno je, že se nedá ten soubor otevřít znovu, ale to právě vyolá tu chybu (napoprvé chybu I/O 32 - teď jsem znovu zkoušel) a při pokusu o zavření GEUSu pak chyba 103 - a přes ní se nedá dostat jinak, než zavražděním procesu :-(

Pokud mohu, tak hlasuji PROTI opatření "aby nešlo spustit dvě instance GEUSu v jednu chvíli" - každou chvíli se více instancí hodí

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět