konstrukce řezu

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
honzazajic
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2014 11:53

konstrukce řezu

Příspěvek od honzazajic » 19 srp 2014 12:10

zdravím účastníky fóra,
mám neskromný podnět k autorům programu, - uvítal bych konstrukci řezu k lomené čáře

děkuji honzaz

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce řezu

Příspěvek od honzah » 20 srp 2014 16:39

Dobrý den,
děkujeme za podnět. Asi to potřebujete pro nějaké podélné profily.

Předpokládám, že požadujete řešení promítnout body na jim nejbližší úsek lomené čáry a tyto průměty pak rozvinout v podélný profil. Tedy způsob zadání vybrané body a jedna vybraná lomená čára.

Nebo by Vám postačovalo jednoduché řešení, kdy lomená čára bude kreslena přes body s výškou (to znamená, že na každém vrcholu lomené čáry bude existovat bod s výškou) a program jen převede tuto lomenou čáru v podélný profil. Pak by jako zadání postačovalo vybrat jen tu lomenou čáru. To by bylo na programování mnohem jednodušší řešení.

Dejte mi prosím vědět jaké řešení si představujete. Také případně zda mám něco měnit na způsobu zobrazení řezu. Jak uvádíme v nápovědě k této funkci, předpokládáme postupné vylepšování funkce na základě požadavků uživatelů.
Jan Houška - programátor

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: konstrukce řezu

Příspěvek od cema » 21 srp 2014 18:16

Dobrý den, také se přimlouvám za výše uvedené. Asi by i stačilo vést lomenou čáru přímo přímo po bodech s výškou (koneckonců lze je jako průsečíky dopočítat interpolací i s výškou ze sousedních bodů). Jde o to, že pokud chce někdo podélný profil třeba zlomenou komunikací, musí se profily zbytečně "napojovat".

Díky, P. Jordák

honzazajic
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2014 11:53

Re: konstrukce řezu

Příspěvek od honzazajic » 26 srp 2014 15:20

tolikrát nepochopený vlastní manželkou, napíši poprvé v životě pár řádek a hle, jak vstřícné odpovědi se mi dostalo,
pane Houška, dobrý den a DĚKUJI,
stačí jednoduché řešení, kdy lomená čára bude kreslena přes body s výškou.
JENDAZ

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce řezu

Příspěvek od honzah » 02 říj 2014 09:42

Dobrý den,
včera jsme uvolnili verzi GEUS 18.0.8.045, která obsahuje možnost zadat řez (podélný profil) pomocí lomené čáry která má všechny vrcholy na bodech s výškou.
Jan Houška - programátor

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: konstrukce řezu

Příspěvek od xkminekm » 03 říj 2014 16:17

Dobrý den,
v reakci na možnosti návrhu změny zobrazení řezu bych si dovolil návrh:

- staničení zarovnat k pravému středu (dnes levý střed) a kousek odsadit od základny - toho lze lehce dosáhnout i ručně hromadným výběrem a změnou vztažného bodu
- výšky zarovnat k pravému středu a umístit je do vynášecí čáry nad staničení - ani by nevadilo, že vynášecí čára jde přes texty, páč to lze lehce vyřešit ručně ořezáním

Je mi jasné, že při tomto rozmístění můžou texty "přetéct", ale od toho je tam správná volba výšky základny

Martin
Přílohy
tmp.JPG
tmp.JPG (75.08 KiB) Zobrazeno 8400 x
Martin Kmínek

Odpovědět