Výběr prac. k.ú.

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Výběr prac. k.ú.

Příspěvek od xkminekm » 08 črc 2014 12:58

Dobrý den,
chtěl bych poprosit, zda by nešlo upravit vlastnosti rozbalovacího seznamu pro výběr katastrálního území v dialogovém okně pro výběr prac.k.ú. tak, aby šel výběr provést i klávesnicí a nejen myší.

Pokud napíši pár prvních písmen názvu k.ú. a zadám ENTER, pak se v seznamu vyfiltrují k.ú. která zadaným písmenům vyhovují, ale dále již musím vlastní výběr provést kliknutím - ENTER nad vybraným řádkem, ani opuštění ComboBoxu klávesou TAB možné není.

Děkuji za zvážení,
Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr prac. k.ú.

Příspěvek od katka » 22 črc 2014 15:37

Dobrý den,

v rozbalovacím menu vyfiltrovaných k.ú. se lze pohybovat pomocí šipek na klávesnici, vybrané k.ú. lze poté potvrdit klávesou ENTER.
ComboBox lze opustit klávesou ESC, v poli Katastrální území se však zobrazí naposledy zvýrazněné k.ú. Aby nedošlo k přenastavení Katastrálního území, je třeba opouštět okno Volba pracovního k.ú. pomocí tlačítka Zruš.

S pozdravem,
Kateřina Vojtová - technická podpora

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr prac. k.ú.

Příspěvek od xkminekm » 22 črc 2014 15:59

Ahoj Katko,
no opravdu, teď to funguje tak, jak jsem psal, že to nefunguje - tak fakt nevím, co jsem dělal jinak - možná jsem zkoušel pouze TAB, kterým opravdu ComboBox neopustím (ani teď).

Klidně by toto vlákno šlo smazat.

Děkuji,
Martin
Martin Kmínek

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr prac. k.ú.

Příspěvek od xkminekm » 08 zář 2014 09:56

Dobrý den,
tak už vím co a jak jsem dělal, že to nedělalo to, co bych chtěl :-)

Pokud napíši první písmena jména, seznam mi nabídne možnosti odpovídající filtru. ENTERem lze ale vybrat (a pokračovat) jen taková jména, která nejsou podmnožinou nějakého dalšího jména.

Pokud vyberu "Třeboň", mohu dialog opustit ENTERem a nastaví se Třeboň, neboť neexistuje žádná další Třeboň "nad" nebo "u".
Pokud ale potřebuji vybrat "Homole", tak ENTER již nefunguje, neboť Homole jsou podmnožinou dalších dvou názvů (Homole u Nechalova a Homole u Panny). V tomto případě již musím sáhnout po myši a z rozbalovacího seznamu vybrat ty správné Homole (bez ničeho). Testováno ještě na Suchdolu.

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět