LibreOffice 4.2.5 OLE problém :-( [VYŘEŠENO]

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

LibreOffice 4.2.5 OLE problém :-( [VYŘEŠENO]

Příspěvek od xkminekm » 08 črc 2014 12:10

Dobrý den,
při upgradu LibreOffice na verzi 4.2.5.2 se mi začaly dít divné věci :-(

Standardně PTK vytvářím v textovém editoru (PSPadu) z důvodu rychlé editace a nižší náročnosti programu na zdroje. Na závěr přepnu tisk protokolu do LibreOffice, protokol tam nakopíruji a provedu finální úpravy.

Po výše uvedeném upgradu (předchozí verze LO byla 4.2.0) ale nedojde ke spojení GEUSu s LO - LO se spustí, použije se i správná šablona nastavená v GEUSu, ale vzápětí vyběhne hláška (viz příloha) a komunikace mezi programy neprobíhá - ani se v protokolu nevypíší hodnoty polí (zakázka, k.ú., ML).

Pokud tuto hlášku zavřu, GEUS se stále tváří, že výstup je do ODT, ale nic se v dokumentu nemění. Nicméně dokud LO nezavřu, mohu v GEUSu provést změnu výstupu např. do TXT a dále pracovat i GEUS zavřít - pokud LO zavřu dřív, Geus již zavřít nejde a je třeba jej "sestřelit".

Po downgradu zpět na 4.2.0 (jiné mezi-instalačky nemám stažené a popravdě moc se mi nechce je stahovat a po jedné testovat ;-) )se problém vytrácí a vše zase funguje jak má.

Problém tedy zřejmě bude někde ve změně LO :-( Jak ale zjistíme, že v další verzi už komunikce mezi programy bude probíhat bez neustálého instalování tam a zpět?
Nebo by šlo komunikaci GEUSu s LO "přizpůsobit" novému stavu?
Co ale jestli je to chyba a v budoucnu se v LO opraví?

Díky za odpověď nebo objasnění problému,
Martin
Přílohy
GEUS_OLE_LibreOffice_4_2_5.png
GEUS_OLE_LibreOffice_4_2_5.png (5.26 KiB) Zobrazeno 6813 x
Naposledy upravil(a) xkminekm dne 03 říj 2014 16:22, celkem upraveno 1 x.
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: LibreOffice 4.2.5 OLE problém :-(

Příspěvek od katka » 09 zář 2014 17:16

Ahoj Martine,

předem se omlouvám za pozdní odpověď. Stáhla jsem si nové LibreOffice (verze 4.3.1), vyzkoušela popsaný postup a chybové hlášení se neobjevilo, OLE rozhraní funguje. Problém byl pravděpodobně v LibreOffice verze 4.2.5 (tuto verzi jsem instalovat nezkoušela).

Kateřina Vojtová - technická podpora

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: LibreOffice 4.2.5 OLE problém :-(

Příspěvek od xkminekm » 09 zář 2014 19:50

Katko díky za echo,
zkusím upgrade (se kterým jsem vyčkával právě z důvodu nejistoty) a uvidíme - zkušenosti napíšu.

M.
Martin Kmínek

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: LibreOffice 4.2.5 OLE problém :-(

Příspěvek od xkminekm » 03 říj 2014 16:21

tak jsem dnes provedl upgrade LibreOffice na verzi 4.3.2.2 a komunikace probíhá v pohodě.

Jak načítání systémových proměnných, tak i zápis protokolu o výpočtu.

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět