Kontrolní oměrné

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
premyslplch
Příspěvky: 14
Registrován: 17 srp 2012 15:59

Kontrolní oměrné

Příspěvek od premyslplch » 05 kvě 2014 18:35

Dobrý den,
ve použití funkce kontrolní oměrné z grafické části Geusu, pokud vkládám kontrolní oměrnou na linii která je definována nějakým bodem, který je SOBR kk8, ale má i SPOL o stejných souřadnicích, tak geus testuje na mezní odchylku podle kk8 i když je zaplý přepínač dvojí souřadnice. Dle mého názoru by měl i v tomto případě "nahradit" SOBR souřadnicí SPOL a tím pádem testovat podle odchylky pro kk3, tak jak to dělá pokud se SOBR a SPOL liší. S tímto mým názorem souhlasí i katastrální pracoviště, které to tak vyžaduje. Myslím si, že funkce kontrolní oměrné by podle logiky vyhlášky měla testovat správnost měření a tudíž při vytváření GP tak porovnávat pouze délky měření s délkami vypočtenými ze SPOL. Porovnání měřeních délek s délkami vypočtenými ze SOBR by mělo být testování zobrazení (přiřazení a napojení změny) a na to používám funkci Ověření "identických bod" v KN z výpočetní části.

Dále jsem si všiml, že od verze 18 mi nefunguje funkce Vložit body aktuálního výřezu ze SS. Zatím v žádné aktualizaci jste ji neopravili, tak nevím jestli jste to zaregistrovali nebo je to jen problém u mě.

S pozdravem

Přemysl Plch

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní oměrné

Příspěvek od honzah » 15 kvě 2014 16:25

Dobrý den,
ve funkci oměrné se nahrazovaly (při zapnutém přepínači "Dvojí souřadnice") souřadnice SOBR souřadnicí SPOL (a tedy i KK pro odchylky) jen v případě rozdílu souřadnic. Do příští verze programu doplním, aby se netestoval rozdíl souřadnic a tím pádem dojde k použití odchylky pro KK3 u bodů které mají SPOL.

Ve funkci "Vložit body aktuálního výřezu ze SS" je opravdu chyba. Nastane pouze v případě že nebyl před jejím spuštěním otevřen dialog "Výběr ze seznamu souřadnic". Proto se na chybu nepřišlo. Opravíme do příštího sestavení.

Děkujeme za nahlášení chyb.
Jan Houška - programátor

Odpovědět