značení st. parcel

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

značení st. parcel

Příspěvek od honzak » 23 dub 2014 12:05

Dobrý den,
při výpočtu výměr označuje GEUS 18 zastavěnou plochu a nádvoří st.N bez ohledu na to, jsou-li v katastru jedna či dvě číselné řady. Přehlédl jsem nějaký přepínač?
Jan Krones

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: značení st. parcel

Příspěvek od xkminekm » 25 dub 2014 09:10

Dobrý den,
přepínač jsem také nezaznamenal.
V datech ISKN se odlišují "stavební" parcely také bez ohledu na číselnou řadu - barvou a vrstvou ( a hlavně typem PPD ;-) ) - z tohoto rozlišení se pravděpodobně vychází i při výpisu protokolu o výpočtu výměry.

Na mně si zatím nikdo při potvrzování GP nestěžoval, že uvádím st. u parcel v jednotné řadě.

Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: značení st. parcel

Příspěvek od honzah » 25 dub 2014 15:59

Dobrý den,
žádný přepínač tam opravdu není. Text "st." je před vlastní text předřazen vždy, pokud se jedná o identifikovaný text ve vrstvě 15 s příslušnou barvou. Podle mne tam není důvod dodávat další přepínač, vždyť i v jednotné číselné řadě dochází k barevnému odlišení "stavebních" a "pozemkových" parcel. Ale pokud na to bude požadavek ze strany uživatelů, tak bychom tam nejspíše doplnili další přepínač.
Jan Houška - programátor

honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

Re: značení st. parcel

Příspěvek od honzak » 05 kvě 2014 20:41

Pane Houško, domníval jsem se, že jsem něco v programu přehlédl, ale za žádný zvláštní problém "st" nepovažuji - dříve jsem ho dopisoval, dnes ho mažu, případně škrtnu. Pokud nerozpozná GEUS dvě číselné řady sám, nepovažuji přepinač za něco, co by stálo za doplňování. Ve sbírce listin je ve dvou číselných řadách "st." součástí čísla, u jednobarevných map vyjadřuje druhou číselnou řadu tečka nad (nebo před) číslem, značka zbořeniště nebo vodního díla. Toleranci katastrálních úřadů jsem netestoval, ale dříve jsem při opomenutí musel st. do výpočtů výměr doplňovat. Osmnáctka už běží skoro půl roku a byl jsem první kdo se na to dotázal (protože jsem měl po nějaké diskusi chvíli čas). Takže tahle drobnost nikoho netrápí. Ani mne.
Přeji hezký den!
Jan Krones

Odpovědět