export dwg

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
novca1
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2014 11:34

export dwg

Příspěvek od novca1 » 05 úno 2014 11:40

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli v dohledné době chystáte export výkresů z Geusu do formátu dwg. Děkuji.
Jirka.

PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Re: export dwg

Příspěvek od PetrD » 06 úno 2014 06:07

Dobrý den,
také bych se přimlouval za zavedení exportu do DWG. Přece jen většina projektantů pracuje s CADovskými programy a komunikace přes formát DXF je někdy problematická ( ztráta některých informací ).
Děkuji

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 58
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: export dwg

Příspěvek od martin » 06 úno 2014 10:42

Knihovny OpenDesign, které používáme pro práci s DGN, existují i ve verzi pro podporu DWG. Zatím jsem to příliš nezkoumali, protože se nám podpora DXF zdála dostatečná. Ono totiž při převodech výkresů mezi jednotlivými CAD systémy téměř vždy dojde ke "zkomolení" některých informací. Dokonce to nastane dost často i když se přenášejí přímo soubory mezi stejným CAD systémem. V informačních systémech založených na CAD systémech se většinou používají různé nadstavby, různě definované barvy, různě definované mapové značky, různé fonty ... Každý přenos CAD výkresu je tak většinou zapotřebí nějak "doladit" pečlivým nastavením minimálně barev a vrstev. To bude platit i stejně pro DWG, jako to platí pro DXF. GEUS totiž takové DWG vytvoří naprosto shodně jako DXF výkres, jen na konci zápisu takového výkresu nebude DXF, ale DWG.

Nicméně jsem přesvědčený, že export do DWG jsme schopní v dohledné době (cca 3 měsíce) doplnit. Zkusíme to urychleně prozkoumat a dát vědět přesnější termín a zda se nám to bude zdát ekonomicky schůdné. Nejdůležitější je opravdu to, zda doplnění přímé podpory DWG, přinese nějakou přidanou hodnotu proti současné podpoře DXF, důvody jsem popsal výše.

Martin Forejt

Odpovědět