Tisk do PDF

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Tisk do PDF

Příspěvek od PetrD » 15 led 2014 10:38

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda v následujících verzích programu geus a geometr počítáte s nějakým přímým tiskovým výstupem do formátu PDF ( který požaduje KP to jest ve verzi 1.6 a vyšší ), nebo budeme nuceni i nadále toto řešit jinými externími programy ?
Děkuji za odpověď

JardaK

Re: Tisk do PDF

Příspěvek od JardaK » 15 led 2014 12:08

Dobrý den,

v tuto chvíli v programu GEUS, resp. Geometr přímý export do souboru ve formátu PDF není a ani v nejbližší době nebude. Lze však k tomu využít tzv. virtuální tiskárny, což jsou programy, které soubory ve formátu PDF vytvářejí a některé z nich jsou dokonce volně šiřitelné, tj. zdarma ke stažení. Např. PDF Creator. Tento program umí mj. při exportu do souboru ve formátu PDF tento soubor "podepsat" digitálním podpisem. Po nainstalování např. PDF Creatoru do počítače se tento program tedy "tváří" jako tiskárna. Z programu GEUS, resp. Geometr, resp. GeusPrint pak při tisku vyberete jako tiskárnu PDF Creator a provedete tisk tím, že ve druhém kroku zvolíte název souboru. Pokud je cesta k souboru digitálního podpisu jednou uložena, pak bude tento soubor zároveň digitálně podepsán.

Samozřejmě lze také zakoupit originální program Adobe Acrobat, který tyto možnosti ještě dále rozšiřuje. Jeho cena ve verzi XI Standard je 6.600,- Kč bez DPH a lze jej zakoupit např. v našem internetovém obchodě www.geusware.cz.

S pozdravem
Jaroslav Krulík - technická podpora

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk do PDF

Příspěvek od xkminekm » 20 led 2014 17:11

Dobrý den,
program PDFCreator umí pouze verzi PDF 1.5 - alespoň na mém WinXP SP3 32bit.
Jak mi bylo řečeno, tato verze formátu PDF "neumí" interní el.podpis založený na algoritmu SHA256 (myslím, že byla řeč o tomto), který bude vyžedován, jelikož šifra SHA1 je považována za prolomenou. Tuto verzi SHA (tedy SHA256) umí až PDF ve verzi 1.7 a vyšší.

Programy na podepisování (např. JSignPDF) ale podepsané PDF znovu ukládají a už ukládají ve verzi 1.7+

Snad jsem to nepopletl ;-)

To se týká samozřejmě jen PDF s GP - na ostatní PDF patřící ZPMZ to nemá vliv, tam je verze PDF jedno, neb se nevkládá interní el.podpis.

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět