Kresba nové Hps a Hvk [VYŘEŠENO]

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Kresba nové Hps a Hvk [VYŘEŠENO]

Příspěvek od xkminekm » 03 led 2014 17:00

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možno definovat "vzhled" nově vytvářených ISKN linií Hps a Hvk (možná i jiných, ale na tuty jsem narazil).

Dle nového způsobu kreslení bych je chtěl mít už v kresbě červené a tenké, ale pokud použiji zrychlená tlačítka na panelu "Kreslení nových prvků", tak se mi tvrdošíjně nastavuje vrstva 48 a barva 2 resp 49/5.

Zkoušel jsem najít v TypyPPD, ale žádný řádek, co by umisťoval do vrstvy 48 / 49 jsem nenašel - Standardní hranice jsou tam pro import vrstva 1, barva 6 (zelená), což jsou ale stávající hranice :-(
-------------------------
Prozatímní řešení:
0) [ ] zrušit zaškrtnutí přenastavení vzhledu prvků (jediné zaškrtávací pole v panelu, které má pouze nápovědu po najetí myší), výběr vlastního definovaného stylu, [kreslit prvek]
1) zvolit typ prvku z panelu, [Kreslit prvek] a ručně přenastavit vlastnosti
2) definovat styl podle představ, kreslit obyč. prvky a následně je převést na ISKN bez změny vlastností (asi ztrácí smysl s možností 0)
3) definovat barvy 2/5 pro červený tenký tisk

Hledám nebo přemýšlím špatně?
Děkuji za případné nakopnutí.

Martin
Naposledy upravil(a) xkminekm dne 03 říj 2014 17:49, celkem upraveno 1 x.
Martin Kmínek

JardaK

Re: Kresba nové Hps a Hvk

Příspěvek od JardaK » 08 led 2014 08:54

Dobrý den,
pro definování vzhledu (barva, číslo vrstvy a síla čáry) nových prvků ISKN je určena funkce z menu "GP-ISKN" - "Konfigurace ...". Tato funkce byla v programu GEUS 18.0 ještě rozšířena o "přenastavení pro obecný prvek" a "přenastavení pro stavební parcelní číslo".

S pozdravem
Jaroslav Krulík - GEUS ware s.r.o. - technická podpora

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kresba nové Hps a Hvk

Příspěvek od xkminekm » 08 led 2014 17:31

Děkuji mnohokrát !!!
Martin
Martin Kmínek

Odpovědět