nahlížení do KN

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

nahlížení do KN

Příspěvek od honzak » 29 kvě 2013 09:40

Dobrý den,
poslední dobou mi při "nahlížení do katastru zadáním bodu" u některých parcel vyskočí místo výpisu parcely okno KN "Nahlížení do katastru nemovitostí - zadání kontrolního kódu", přičemž kontrolní kód tam není. U jiných parcel program kontrolní kód nepožaduje. Mám GEUS 17.0 - poslední verzi.
Děkuji za odpověď.

JardaK

Re: nahlížení do KN

Příspěvek od JardaK » 29 kvě 2013 10:23

Dobrý den,
je to tak, při použití funkce z menu grafiky "Pomůcky" - "Nahlížení do KN zadáním bodu" se v určitých případech (obvykle po třetím až pátém zadání, ale ne vždy a ne všude) objeví požadavek zadání kontrolního kódu. Ovšem tento kód v programu GEUS není vidět, protože jsou odfiltrovány obrázky. Jedná se zřejmě o nějakou změnu v přístupu k aplikaci "Nahlížení do KN", kterou se nám zatím nepodařilo vysledovat. Tento požadavek se objevuje dost nepravidelně a často se mi podaří na další pokus zobrazit výpis informací ke stejné parcele na níž se při předchozím pokus objevil požadavek na zadání kódu.
S pozdravem
Jaroslav Krulík - GEUS ware s.r.o. - technická podpora

PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Re: nahlížení do KN

Příspěvek od PetrD » 29 črc 2013 18:04

Dobrý den, od dnešního dne program Geus vyžaduje při odeslání dotazu do nahlížení do KN opsat kontrolní kód. A to při zadání čísla parcely jakýmkoliv způsobem. Program Geometr taktéž není schopen načíst data z KN. Nainstalovanou mám poslední verzi obou programů.

JardaK

Re: nahlížení do KN

Příspěvek od JardaK » 08 srp 2013 10:25

Dobrý den,
vyřešení, resp. obejití tohoto problému, zdá se, není nijak jednoduché.
Pravděpodobnou snahou ČÚZK je využívání jejich "Dálkového přístupu do KN", který je však placený a proto se brání používání jejich služeb jinak než přes webový prohlížeč.
My jsme přesvědčeni, že využívání "Nahlížení do KN" programy GEUS a GEOMETR není porušením pravidel uvedených na jejich webu a snažíme se o takové řešení, které umožní zadání ochranného captcha kódu přímo v aplikacích GEUS a GEOMETR.
Jaroslav Krulík - technická podpora programů GEUS a Geometr

PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Re: nahlížení do KN

Příspěvek od PetrD » 20 srp 2013 19:04

Dobrý den, tak po pár dnech, kdy nahlížení do KN fungovalo, dnes znovu fungovat přestalo :-(

JardaK

Re: nahlížení do KN

Příspěvek od JardaK » 21 srp 2013 09:33

Dobrý den,
důvodem jsou opět změny na serverech ČUZK. Řešením bude aktualizace obou programů GEUS a Geometr. Aktualizace programu GEUS by mohla být ke stažení snad již dnes, nejpozději do konce tohoto týdne. Aktualizace programu Geometr bude ke stažení příští týden.
Jaroslav Krulík - technická podpora programů GEUS a Geometr

Odpovědět