Kreslení oměrek - námět na vylepšení

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
premyslplch
Příspěvky: 14
Registrován: 17 srp 2012 15:59

Kreslení oměrek - námět na vylepšení

Příspěvek od premyslplch » 05 říj 2012 17:07

Dobrý den,
měl bych námět na vylepšení funkce "Kreslení oměrek".

Když používám tuto funkci s přepínačem editace a dělám si tak přímo výstup do protokolu o výpočtech, tak by bylo ještě fajn, kdyby tato funkce měla nějaký přepínač, kterým by se zajistilo toto:

Mám KMD, vlastnickou hranici v kk např.8 a body mají pouze SOBR. Doměřím k těmto bodům i souřadnice SPOL a skutečná hranice (třeba plot) mi kříží tu hranici v mapě (je v jiném úhlu, ja začátku např 1 metr vlevo a na konci jeden vpravo). Když pak dám kreslit oměrku a ověřuju správnost zaměření, tak musím udělat oměrku mezi souřadnicemi SPOL a tu oměrku mi to nakreslí rovnoběžně se spojnicí SPOL. Ale přitom ji chci mít rovnoběžně s čárou hranice pozemku, takže ji musím posunout nebo kreslit nadvakrát. Bylo by dobré, kdybych mohl v grafice kliknout přímo na linii obrazu této hranice a mít zašktnutý nějaký přepínač, že se nemají do porovnávání brát souřadnice obrazu ale souřadnice polohy a tu oměrku by mi to nakreslilo správně rovnoběžně s hranicí (obrazem) ale porovnalo délky podle poloh (měření).

Snad jsem to popsal dostatečně srozumitelně.

S pozdravem Přemek Plch

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreslení oměrek - námět na vylepšení

Příspěvek od honzah » 23 lis 2012 15:55

Dobrý den,
je mi jasné co potřebujete. Pokusím se doplnit do funkce oměrných přepínač "Uvažovat dvojí souřadnice" podobně jako je již u výpočtu výměr. V případě že bude nastavený tak se výpočet provede se souřadnic polohy (SPOL), pokud budou v kresbě vložené.
Jan Houška - programátor

Odpovědět