Omylem zavřené OOo/LO

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Omylem zavřené OOo/LO

Příspěvek od xkminekm » 17 kvě 2012 14:47

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak řešíte / nejlépe uživatelsky vyřešit problém, pokud omylem během počítání zavřete OOo/LO, do kterého je směřován výpis protokolu.
Mně pak vyskakují MsgBoxy s varováním, ale už nemohu dělat nic - ani zavřít Geus ani změnit nastavení výpisu protokolu - nic.

Geus pak ukončuji natvrdo "killnutím" procesu - to ale asi není optimální řešení.

Děkuji za odpověď a radu.

M.
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Omylem zavřené OOo/LO

Příspěvek od hustey » 18 kvě 2012 08:37

Ahoj Martine,
mám naprosto stejný problém, pravděpodobně je jediný způsob - ukončit proces přes správce úloh. Bylo by dobré, kdyby byla tato výjimka v Geusu ošetřena.

Vypozoroval jsem další chybky :
- Stejný problém, který jsi popsal výše nastane, pokud byla stará zakázka zpracovávána s MS Office a ten nyní v počítači chybí. Řešením je před spuštěním Geusu smazat *.cfs soubor a geus.ini a nepoužívat konfigurační soubor pro každou zakázku zvlášť (pokud hrozí riziko otevření staré zakázky s nastavením pro MS Office).
- LO se ne vždy optimálně ukončuje, někdy nastane případ (po uzavření geusu), kdy jsou okna LO zavřena, nicméně na pozadí procesy stále běží a zatěžují procesor na 100%. Jediným řešením je opět ukončení LO přes správce úloh. Zdá se mi, že tento stav nastává pokud nebyl Geusem do LO zapsán žádný znak.

Hezký den všem.
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Omylem zavřené OOo/LO

Příspěvek od xkminekm » 18 kvě 2012 09:14

Dalším problémem je, že se při změně způsobu výpisu nebo ukončení geusu zavře celý LO/OOo - tzn. pokud mám otevřeno i něco jiného - a to mám často (kniha zakázek, protokoly, dopisy, tabulky, atp.) - tak se zavírá i to.

Tzn. benefity z "hezčího" a možnosti přehlednějšího protokolu stále zaostávají za použitelností. Zůstává ale stále možnost tisknout do TXT a úplně na závěr to nandat do LO přes schránku a teprve pak provést úpravy. To si myslím bude nejschůdnější.
Otázka je, zda mne to bude bavit a nezůstanu u prostého TXT, který edituju PSPadem se zvýrazněním "syntaxe" - názvů úloh.

M.
Martin Kmínek

JardaK

Re: Omylem zavřené OOo/LO

Příspěvek od JardaK » 28 kvě 2012 09:57

Dobrý den Vám všem,

vedení výpočetního protokolu v externím textovém editoru je vázáno na službu Windows, při které dochází k výměně dat mezi programem GEUS a oním textovým editorem. Při této výměně ale musí být oba programy spuštěné. Pokud ukončíte textový editor, dojde ke ztrátě spojení, ale program GEUS stále čeká na opětovné navázání spojení, ke kterému ovšem již nemůže dojít. V tomto případě opravdu nezbude nic jiného než tento proces násilně ukončit ve správci úloh.

Pokud je v textovém editoru LibreOffice Writer otevřeno více souborů a zároveň je v něm veden výpočetní protokol, pak při ukončení programu GEUS vyvolá program požadavek na zavření i těchto souborů. Ale před jejich zavřením se vždy objeví dialogové okno, ve kterém můžete toto zavření zrušit.

Stav, kdy po ukončení programu GEUS zůstane běžet nějaký proces související s LO se mi bohužel nepodařilo vyvolat. Ale testuji to zatím pouze ve Windows 7 64bit.

Samozřejmě "nejbezpečnější" je vést výpočetní protokol v prostém txt souboru. Vzhled tohoto protokolu lze částečně "vylepšit" tiskem tohoto protokolu přímo z programu GEUS funkcí "Tisk protokolu" přes tiskový formulář - ten lze částečně upravit a následně uložit. Samozřejmě však úrovně "velkých" textových editorů dosáhnout tímto způsobem nelze.

Jaroslav Krulík

Odpovědět