Transformace

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

Transformace

Příspěvek od honzak » 15 úno 2012 19:24

Mám v úloze transformace zaškrtnuto:
místní brát ze seznamu
dávka bodů ze seznamu
blokovat změnu měřítka
Nápověda praví: dávka bodů ze seznamu - zapnutý: Úloha po potvrzení určeného transformačního klíče zobrazí formulář pro výběr bodů ze seznamu souřadnic (...a pak je přepočte)
Leč mně se nižádný formulář nezobrazí a nenašel jsem způsob, jak tam ty body místní sitě nacpat. V čem může být zádrhel? Jde o 280 bodů.

honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

Re: Transformace

Příspěvek od honzak » 16 úno 2012 20:59

Už se mi to povedlo přes "další výpočty - transformace nová". Doporučuji. Tato úloha je velmi přehledná a pohodlná.

klara.vondrackova
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2012 14:17

Re: Transformace

Příspěvek od klara.vondrackova » 30 led 2013 16:36

Transformace podrobných bodů dávkou

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jakým způsobem lze přetransformovat cca 100 bodů. Pomocí transformace nová si vytvořím klíč, potom dám počítat podrobné body. Nikde jsem ale nenašla, jak by se v této fázi dalo "přidat" body, které chci transformovat, dávkou.
Vzhledem k tomu, že musím použít výpočet těch samých bodů ale několika trasformačnímui klíči, bylo by to pro mne veliké ušetření času.

Děkuji za radu.

Klára Vondráčková

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Transformace

Příspěvek od cema » 31 led 2013 10:31

Ahoj Kláro, můj dlouhodobě osvědčený postup je:

V grafice ve výpočtech "Určení klíče", tam si ručně oklikám identické body (ideální pomocník Alt+1, Ctrl+1 atd) a spočtu klíč. Pak si grafice označím body, které chci transformovat a přenesu si označení do seznamu souřadnic. Potom přes další výpočty - "transformace dle klíče" už jenom přetransformuji všechny označené body.

P. Jordák

JardaK

Re: Transformace

Příspěvek od JardaK » 04 úno 2013 10:43

Dobrý den,
jedná se o formulář pro výběr bodů ze seznamu souřadnic. V případě, že v "Nastavení prostředí" na záložce "Úlohy" v sekci "Transformace" je zaškrtnuta volba "Dávka bodů ze seznamu", pak po výpočtu transformačního klíče nebo při volbě z menu "Další výpočty" - "Transformace dle tr. klíče" se zobrazí formulář pro výběr bodů ze seznamu souřadnic. V tomto formuláři je možné zvolit jednotlivá kritéria pro výběr bodů pro transformaci nebo zvolit pouze předem označené body v seznamu souřadnic případně lze zvolit celý seznam - tedy všechny body v seznamu souřadnic.
Přílohy
Vyber.jpg
Vyber.jpg (73.65 KiB) Zobrazeno 8076 x

Odpovědět