Automatická suma délek

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

Automatická suma délek

Příspěvek od hustey » 18 srp 2011 08:24

Dobrý den,
mám drobnou výhradu k fci "Automatická suma délek", nevím zda je to způsobeno nižším výkonem počítače, nebo má tato fce opravdu mouchy.

Při jakém koliv výběru začíná geus počítat sumy délek vybraných linií, pokud nechám výběr zapnutý a chci např. spustit Microstion, nebo i méně náročnou aplikaci(dokonce i makro v Microstionu), tak mi nenaběhne dokud nezruším výběr v Geusu. Toto chování pozoruji to od samé začátku kdy byla do geusu vložena. Dle mého názoru by neměla být fce spuštěna neustále, tj. v časových periodách, ale měla by čekat na vstup uživatele, proběhnout a skončit, není důvod přece točit cyklus dokola když jsem k výběru nic nepřidal a dále by se fce mohla spouštět jen při výběru liniových elementů, ale to už asi k dalšímu zrychlení nepovede.

Můžete to prosím prověřit ? Máte někdo podobné zkušenosti ?
Děkuji.
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od xkminekm » 18 srp 2011 21:59

Zdravím fórum, ahoj Jirko,
tebou zmíněné problémy nepozoruji - nemám Microstation (se spouštěním jiných aplikací problémy nejsou) - ale i při výběru pouze bodů se mi zdá, že funkce opravdu stále něco počítá - suma je sice 0.00, ale furt problikává - asi neustálou aktualizací - možná, že kdybych měl rychlejší počítač, tak ty probliky nestihnu pozorovat ;)

Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od hustey » 19 srp 2011 07:26

Ahoj Martine,
díky za zprávu. Vypadá to, že to bude způsobeno aktuální konfigurací mého počítače, možná nějakou další aplikací, těžko říci.
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

JardaK

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od JardaK » 19 srp 2011 09:43

Dobrý den,
je pravda, že výpočet sumy délek probíhá kontinuálně v případě, že jsou vybrány nějaké linie. Zatížení procesoru v tomto případě stouplo na cca 15%. A to nemám žádné "dělo" a vybráno bylo asi 1000 linií. Nechci to tím ale zlehčovat.

Jaroslav Krulík - technická podpora programu Geus.

Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od hustey » 19 srp 2011 11:12

Pane Krulík,
nedokážu si to vysvětlit, ale pokud já vyberu i jednu linii, stoupne mi zatížení procesoru na 100%, po zrušení výběru zase klesne. Ještě jsem to zkoušel na dalších dvou počítačích se systémem WinXP Pro a tam se Geus chová naprosto stejně, není důležitý počet prvků, ale to že nějaký vybraný je.

Konfigurace mého počítače:
AMD DURON 1,8 Ghz, 640 MB RAM
Windows XP Home, SP3
Splolečné aplikace na všech počítačích : Mozilla Thunderbird, Norton 360, Office 2003 ... pak už jen systémové procesy

Ještě taková drobnost, nechci Vás chytat za slovo, ale dovolím si nesouhlasit ....
výpočet sumy délek probíhá kontinuálně v případě, že jsou vybrány nějaké linie

Výpočet sumy délek probíhá když je vybrán jakýkoliv prvek, tedy i body, plotboxy apod., alepoň tak se chová Geus u mě na počítači :)
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od honzah » 22 srp 2011 09:39

Funkce "Automatická suma délek" je naprogramována přesně tak jak jste vypozoroval. Během nečinnosti programu se v případě jakéhokoliv vybraného prvku neustále počítá suma délek. Při běžném používání programu se nezdálo, že by toto jednoduché řešení nějak "zpomalovalo" počítač. Funkci samozřejmě upravím, aby k aktualizaci docházelo pouze v případě nějaké změny vybraných liniových prvků. Děkujeme za správný postřeh.
Jan Houška - programátor

Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická suma délek

Příspěvek od hustey » 22 srp 2011 09:47

Velice děkuji. Přeji hezký den.
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

Odpovědět