tisk plotboxu

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hustey
Příspěvky: 12
Registrován: 15 čer 2011 12:57
Kontaktovat uživatele:

tisk plotboxu

Příspěvek od hustey » 14 črc 2011 09:51

Dobrý den,
měl bych drobný návrh na úpravu parametru plotboxu. Poměrně často dělám přehledku kladu listů papíru a tvořím jí kopií skutečných plotboxů a jejím postupným zmenšováním, výsledek je zobrazen v příloze. Problém je jen v tom, že plotboxy se netisknou a je nutné je všechny překreslit. Uvažoval jsem o několika způsobech řešení :
1. přidat parametr plotboxu - tisknutelný/netisknutelný, předpokládám, že taková změna by byla možná, až od verze 17
2. u nastavení parametru tisku přidat zaškrtavací políčko pro tisk všech plotboxu, to mi však nepřijde příliš vhodné
3. vytvoření fce pro tvorbu přehledek a popisových polí (škoda že nejsou ty makra) - po výběru jednotlivých prvků by se výběr zkopíroval, zmenšil do požadované velikosti, plotboxy by se překreslili, dále by se připojila nadefinovaná textová pole, severka, popř. celá tabulka ... inu nic jednoduchého :-)

Je to jen nápad, dělám to furt do kola :-/
Přeji hezký den.
Přílohy
prehledka.png
prehledka.png (7.24 KiB) Zobrazeno 6432 x
Jiří JINDŘICH
Geodézie Sever spol. s r.o., http://www.geodeziesever.cz

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: tisk plotboxu

Příspěvek od honzah » 14 črc 2011 16:15

Děkujeme za tipy. Jako rychlé řešení, které je nyní použitelné mne napadá vybrat hromadně plotboxy a ty pak exportovat např. do DGN a pak vložit referenčně nebo přes import. Tím exportem se rozpadnou na linie a v přehledce se pak již budou tisknout.

Jan Houška - programátor

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: tisk plotboxu

Příspěvek od xkminekm » 14 črc 2011 17:17

Dobrý den všem,
nešlo by tedy alespoň jako dočasné řešení udělat funkci, která by kopii plotboxu převedla na linie - nebo lépe na uzavřenou lomenou čáru?
M.
Martin Kmínek

Odpovědět