návrhy nových funkcí

Vše k programu GEUS.
xkminekm
Příspěvky: 100
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: návrhy nových funkcí

Příspěvek od xkminekm » 17 črc 2024 17:15

geoskyva píše:
17 črc 2024 16:58
Dobrý den.

Bylo by možné doplnit funkci, která by v seznamu souřadnic k vybraným bodům obrazu (SOBR) vyhledala a označila odpovídající body polohy (SPOL)?

Děkuji, Skyva.
Dobrý den,
ve dvou krocích tohoto lze dosáhnout přes grafiku, kde tato funkce je v menu [Body] -> |Přenos výběru| se zkratkou "CTRL+P".
V prvním kroku vyberete v SS požadované body SOBR, přes CTRL+W je označíte v grafice, tam CTRL+P označíte příslušné SPOL a dále z menu [Body] -> |Označit vybrané body v SS|
Mezi tím si v případě potřeby zrušte označení těch "plusových" v SS, pokud chcete vybrané jen ty "mínusové".

Martin
Martin Kmínek

Korger
Příspěvky: 28
Registrován: 19 čer 2011 17:04

Re: návrhy nových funkcí

Příspěvek od Korger » 17 črc 2024 17:38

Tahleta funkce by byla dobrá, když se dělá pro ZPMZ seznam souřadnic. Podařilo se mi to zatím řešit tak, že při procházení použitých výpočtů označím použité body v seznamu souřadnic. Vybrané body si pak vložím do prázdného výkesu a uložím jako body pro ZPMZ. Ve výkresu si přes funkci zobrazit celek zobrazím všechny body vložené do výkresu a přes funkci podle zobrazeného výřezu obrazovky vložit body ze seznamu souřadic (v seznamu souřadnic ale nesmí být zobrazen jen výběr bodů). Tím se mi dostanou do výkresu i polohy bodů. Následuje tisk vybraných bodů z grafiky včetně souřadnic polohy.

xkminekm
Příspěvky: 100
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: návrhy nových funkcí

Příspěvek od xkminekm » 17 črc 2024 18:04

Korger píše:
17 črc 2024 17:38
Tahleta funkce by byla dobrá, když se dělá pro ZPMZ seznam souřadnic. Podařilo se mi to zatím řešit tak, že při procházení použitých výpočtů označím použité body v seznamu souřadnic. Vybrané body si pak vložím do prázdného výkesu a uložím jako body pro ZPMZ. Ve výkresu si přes funkci zobrazit celek zobrazím všechny body vložené do výkresu a přes funkci podle zobrazeného výřezu obrazovky vložit body ze seznamu souřadic (v seznamu souřadnic ale nesmí být zobrazen jen výběr bodů). Tím se mi dostanou do výkresu i polohy bodů. Následuje tisk vybraných bodů z grafiky včetně souřadnic polohy.
Z grafiky se seznam souřadnic vybraných bodů tiskne i s příslušnými polohami! Stačí vybrat jen jeden z nich - buď SOBR nebo SPOL - a do protokolu se zapíše správně celá dvojice (ano, pokud v tom výkresu jsou, to mne napadlo až dodatečně, ale to tím, že žádné body z výkresu nemažu - jen je vypínám).
SPOL (obecně mínusové) se dávají (dle implicitního nastavení) do vrstvy 46 a jejich čísla do 47. Ty lze mít povětšinu doby vypnuté v hlavním výkresu a mohou tam být všechny takové body. Pak stačí přenést výběr dotčených bodů ze SS do grafiky a tisknout pro ZPMZ.
A navíc lze v nastavení programu zaškrtnout volbu pro přiřazení charakteristiky bodům použitým pro nějaký výpočet a výběr v SS pak udělat dle kritéria charakteristiky. Nebo je nechat označovat rovnou během výpočtu v SS, ale to jsem nesledal pro můj způsob práce šikovné.
--
Pokud nepracujete s výkresem se všemi body (po importu VFK se takové založí hned 2, jeden hlavní jen s body a pak ten referenční s KM), tak můžete vždy použít ten s KM a do něj přenést výběr použitých bodů ze SS a tisk provést z něj. Nemyslím, že je nutné kvůli tomu zakládat nový výkres jen s pár body.

Martin
Martin Kmínek

geoskyva
Příspěvky: 10
Registrován: 01 říj 2020 06:40

Re: návrhy nových funkcí

Příspěvek od geoskyva » 02 zář 2024 17:15

Dobrý den.
Bylo by možné přidat do funkce Výpočet polární metody dávkou zaškrtávací možnost, aby veškeré počítané body (stanoviska, orientace i podrobné body) byly automaticky označeny v seznamu souřadnic? Děkuji, Skyva.

Uživatelský avatar
martin
Technická podpora
Příspěvky: 61
Registrován: 25 led 2011 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: návrhy nových funkcí

Příspěvek od martin » 02 zář 2024 18:49

Ano, to možné je. V tuto chvíli však finišujeme s funkcemi pro DTM, tedy nejsem schopný slíbit, kdy by se na to mohlo dostat.
Předám to kolegyni k zapsání do databáze požadavků.

S pozdravem Martin Forejt

Odpovědět