Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Vše k programu GEUS.
geoskyva
Příspěvky: 10
Registrován: 01 říj 2020 06:40

Re: Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Příspěvek od geoskyva » 05 čer 2024 20:29

Dobrý den.

Chtěl bych se Vás s dovolením zeptat, jestli je reálné počítat s tím, že bude uvedena verze Geusu pro DTM, se kterou budeme moci zpracovat a odevzdat náležitosti požadované DMVS od 1.7.2024.

Děkuji za odpověď.
Pavel Skyva

geoskyva
Příspěvky: 10
Registrován: 01 říj 2020 06:40

Re: Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Příspěvek od geoskyva » 31 črc 2024 20:48

Dobrý den všem kolegům.

Jaké dočasné programové řešení (software jiných stran) používáte, aby jste byli schopni odevzdat validovanou GAD?
Už mám na krku nůž od dlouholetých skvělých klientů a velmi nerad bych o ně přišel (aby přešli ke konkurenci a chtěli po mě penále z důvodu neodevzdání GAD).

Pokud možno, aby zpracovaní bylo ideálně v lince, která by nevyžadovala nespočet dní učení a pochopení filosofie programu
1. import spočítaných souřadnic (txt)+ ref.kresba (DGN)
2. překreslení kresby a přiřazení příslušných informací k novým prvkům včetně rušení původních dat atd.
3. kontrola
4. export

Děkuji za odpověď.

xkminekm
Příspěvky: 100
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Příspěvek od xkminekm » 16 srp 2024 15:04

Dobrý den,
dlouho jsem odolával odpovědět na fóru GEUSu a chlubit se jiným sw, ale dnes se z toho již musím vypsat.

Při prezentacích na seminářích a při on-line předváděčce se mi zalíbil sw GeoStore (snad mi GEUS jednou odpustí).
1. Lze načíst body a i kódovou kresbu - po podrobném nastavení
2. lze pospojovat body podle typu prvku výběrem typu ze stromu
3. kontroly topologie, zadání atributů, oblast změny
4. export do JVF, TXT + náčrt

Je to asi tak přívětivé na zpracování, jako se válet nahý po kaktusové plantáži !!! Domeček s přípojkami už řeším druhé odpoledne - dopolene jsem si vyhradil na činnosti, u kterých nepadá tolik vugárních slov. Po provedených kontrolách následovaných "zelenou fajfkou" jsem to už 3x dostal zpět z KrÚ s nějakými nedostatky.

Už se mi jich pár povedlo dotáhnout do konce, ale vyšťavenej jsem z toho pokaždý.

Z toho co jsem napsal lze vytušit, že není splněna věta "pokud možno ..." - na ovládání je to děs běs, neošetřené chybové stavy hlásí naprosto nic neříkající změti znaků, v 3D okně (parodie na 3D řešení) se ovládá pohled jinými úkony, než v základním grafickém okně, na nějakou práci se souřadnicemi jsem ještě nenarazil (kromě přiřazení výšky k prvku, ale to leckdy nestačí).

Takže pokud potřebujete odevzdávat GAD (už jsem měl nějaké přímé požadavky) tak GeoStore je asi +- funkčním řešením. Počítejte tak s týdnem seznamování se vůbec s filozofií programu (já to asi zanedbal, obětoval jsem jen dva celé víkendy) a pak s každým výkresem na minimálně půlden.

Modlím se, aby řešení GEUSu bylo brzy funkční a doufám, že jeho "porodní bolesti" mne nebudou uvádět, tak jako GS, do stavu totálního šílenství. Pak rád odepíši "investici" do GS a stejně rád na něj zapomenu. Do té doby to snad zvládnu s nějakými farmaky.

---

A nebo jsem už jenom starej pes neschopnej naučit se s něčím novým.

Martin
Martin Kmínek

xkminekm
Příspěvky: 100
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Příspěvek od xkminekm » 31 srp 2024 12:29

VELKÁ GRATULEGE GEUSu k první GAD!

Těším se na betu.
Martin
Martin Kmínek

xkminekm
Příspěvky: 100
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhláška o digitální technické mapě kraje a Geus

Příspěvek od xkminekm » 06 zář 2024 15:11

Stáhl jsem si v28.1 a zkusmo jsem si udělal jeden domeček - jen obvod s tečkou. Bez návodu (ten jsem absolvoval při vydání ALFA verze) a bez problémů napoprvé během asi 3 minut a IS DMVS píše, že je ZAPRACOVATELNÁ - protokol se mi už bohužel nepodařilo stáhnout, jelikož už bylo po 15. hodině :-(

Práce je jednoduchá a přímočará, nezatěžuje zbytečnostmi. Uvidíme pak na složitějších věcech.
DĚKUJI!

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět