Geometr 20 - velikost ikon

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Odpovědět
Geoton
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2021 22:39

Geometr 20 - velikost ikon

Příspěvek od Geoton » 28 úno 2023 12:13

Dobrý den, je možné nějak nastavit velikost ikon? Nemyslím, že bych měl špatný zrak, ale to co se povedlo udělat ........ :o je dost nečitelné a nerozpoznatelné. Zatím raději dělám ve starší verzi.
Díky

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometr 20 - velikost ikon

Příspěvek od katka » 28 úno 2023 13:31

Jaké sestavení programu Geometr používáte? Předpokládám, že jde o Geometr 20.0.03. Program Geometr přenechává zobrazení na Windows, pomůže zvětšit měřítko obrazovky. Případně kontaktujte technickou podporu na telefonu 212 248 048, připojila bych se k Vám na počítač.

Geoton
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2021 22:39

Re: Geometr 20 - velikost ikon

Příspěvek od Geoton » 28 úno 2023 21:01

Dobrý den, ano mám verzi 20.0.03. Měřítko obrazovky je v pořádku u všech ostatních programů a předchozí verze geometra. Pokud ho změním tak budou rozhozené všechny ostatní programy :roll: Bylo by vhodné spíš upravit novou verzi geometra, jinak je tak to, jak to říci ..... uživatelsky nepřívětivé. S technickou podporou jsem to řešil, bylo mi sděleno, že nejsem sám se svým názorem a že se to bude následně řešit. Bude se to tedy řešit? Nebo snad byly peníze za novou verzi vyhozené! :oops: Děkuji za informace.

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Geometr 20 - velikost ikon

Příspěvek od petr » 01 bře 2023 07:38

Dobrý den,
Velikost ikon ve verzi 19.x a 20.x je totožná, tedy velikost obrázků je 16x16pixelů, velikost tlačítek 22x23pixelů.
Ikony, které byly kresleny pouze pro program Geometr zůstaly také stejné, došlo pouze k výměně ikon, které používají i ostatní Windows programy, tak aby v co největší míře odpovídaly ikonám, které se používají v nových verzích Windows, a které jsou dostupné i ve vyšších rozlišeních, protože na to si stěžovalo dost uživatelů s monitory s vysokým rozlišením - verze 19 byla při změně měřítka obrazovky rozmazaná a nebyla kompatibilní s možnostmi Windows 10 a 11 (tak jako Vámi zmiňované programy). Proto došlo k celkovému přepracování Geometra v nejnovější verzi vývojového prostředí, záměr nebyl za každou cenu změnit vzhled programu, to je pouze důsledek využívání nejnovějších komponent Windows, které prostě vypadají jinak než ty původní ve Windows XP. Jde hlavně o to, aby program v budoucnu bez problémů fungoval v Microsoftem podporovaných verzích, v současné době 10 a 11.

Chápu, že je možná pro některé uživatele obtížné zvyknout si po dlouhé době na nový vzhled, ale je to i částečně subjektivní věc. Také můžete zkusit zvolit jiný vzhled programu v Nastavení - Základní, třeba Vám to bude lépe vyhovovat.

Pošlete mi prosím na geometr@geus.cz snímky obrazovky verze 19 a 20, abych si udělal lepší představu o vzhledu při Vašem nastavení. Dále bych potřeboval vědět verzi Windows a rozlišení obrazovky, a popis které ikony konkrétně Vám nevyhovují - není mi jasné jestli velikost, nebo vzhled.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

Odpovědět