Stránka 1 z 1

Vyplnění dat z GPM souboru

Napsal: 24 zář 2020 06:25
od cema
Dobrý den, zasílám Vám návrh na novou funkci, která by určitě ulehčila práci a odstranila případné překlepy. A to možnost do Geometra importovat čislo zakázky, k.ú. , PM atd z GPM soboru. Stejně tak by se mohly rovnou dotčené parcely načíst z nahlížení do dosavadního stavu a rezervovaná parcelní čísla do nového.

Děkuji za zvážení, P. Jordák

Re: Vyplnění dat z GPM souboru

Napsal: 24 zář 2020 22:05
od petr
Dobrý den,
děkuji za návrh, myslím že načtení dat z GPM souboru by neměl být problém. S načtením dosavadních parcel z nahlížení to nepůjde, mohlo by to být považováno za automatické vytěžování dat, což neumožňují podmínky nahlížení. Z tohoto důvodu je v Geometru nutné zadávat při nahrání z nahlížení jednotlivé parcely ručně a není umožněna ani automatická kontrola již jednou zadaných parcel.
Již delší dobu se snažíme přesvědčit ČÚZK, aby umožnil geodetům načítat úplná data o parcelách prostřednictvím XML (INSPIRE), ale stále tam chybí některé údaje (např. způsob určení výměry).

Re: Vyplnění dat z GPM souboru

Napsal: 14 čer 2021 19:07
od petr
Číslo PM bylo na ZPMZ v již neplatných vzorech a bylo odstraněno - pokud KP vyžaduje, tak neoprávněně.
Program se snaží maximálně přizpůsobit vyhlášce a pokud by vyhověl odlišným požadavkům jednotlivých KP, byl by brzo zahlcen množstvím přepínačů a stal se složitým k používání.
Pokud existuje nějaký závazný pokyn že se má PM vyplňovat, prosím o jeho zaslání a doplním.