propojení výsledků Geometru a Geusu

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Odpovědět
geoport
Příspěvky: 24
Registrován: 12 úno 2013 08:34

propojení výsledků Geometru a Geusu

Příspěvek od geoport » 22 kvě 2017 12:21

Dobrý den,
chtěl bych pochválit novou verzi Geometru, která umožní přenos vyrovnaných dílů parcel zpět do Geusu (sekce PGP) pomocí souboru *.gtv. Plně se to projevilo až uvedením nové verze Geusu. Funguje to perfektně, včetně vyrovnaných bonitních dílů, až na maličkost (která však může být kritická).
Po první synchronizaci Geometru a Geusu, jsem si uvědomil, že některé parcely (s více bonitními díly), u kterých se změnila výměra (v mém případě změnou koryta vodního toku), budu muset spočítat v grafice výměry bonitních dílů znova. To jsem provedl, uložil výsledky (soubor *.gtv se přepsal) a při následné synchronizaci se mi objevila hláška "Výsledky Geometra jsou v souladu s údaji parcel nového stavu", což zjevně nebyly (u nově vyrovnaných bonit).
Program jsem obelstil tím, že jsem problematické díly bonit v Geusu smazal a následnou synchronizací se už upravily správně. Je to taky cesta, ale tvůrci to tak určitě nezamýšleli. Bylo by tedy dobré tuto drobnost odladit (chyba asi bude na straně Geusu).
Ještě mám pár námětů pro připravovaný update Geometra.
1. při načtení *.ggp do geometra není v nově vzniklých parcelách údaj o nejhůře určeném lomovém bodu. (při vložení naposled vypočtené výměry
klávesovou zkratkou Schift/F3 to funguje, ale při větším počtu parcel je dávka k nezaplacení) - Ing. Neužil mi psal, že se na tom pracuje.
2. při tvorbě dílů v pomocí přesunu myší by možná bylo lepší, kdyby se kolonky dílu vyplnily dle nové parcely (výměra, způsob určení, nejhůře určený
bod, případně i bonitní díly) nebo aby se alespoň dala nastavit volba mezi současným nastavením (výměra = 0, způsob určení a bonitní díly- dle
původního stavu). Takhle se musí dle nového stavu manuálně opisovat => zdroj chyb.
3. Při synchronizaci s Geusem se změny hned zapíší, bez možnosti návratu, v protokolu se pak dají dohledat možné chyby vzniklé při sestavování
Geometra, ale to už je pozdě. Dá se neuložit a znovu načíst kresba, ale lepší by možná byla synchronizace po krocích s možností volby nový/původní.
To se asi týká spíše Geusu.
Jinak je synchronizace výborný počin a ušetřila mi spoustu mechanické práce, která byla zdrojem chyb.

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 35
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: propojení výsledků Geometru a Geusu

Příspěvek od petr » 23 kvě 2017 17:26

Dobrý den,
děkujeme za upozornění na nedotaženosti a náměty na vylepšení.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 86
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: propojení výsledků Geometru a Geusu

Příspěvek od honzah » 23 čer 2017 09:28

Problém synchronizace dílů BPEJ opraven ve verzi GEUS 21.0.5.172 z 22.6.2017.

viz změna:
Parcely GP - ve funkci importu výsledků Geometra opraveno porovnání dílů BPEJ. Předchozí verze v některých případech nenašla existující rozdíl v dílech BPEJ.

Konkrétně šlo o případ, kdy byl stejný počet dílů BPEJ, stejný součet výměr dílů a stejný součet kódů BPEJ. Ale Geus již neporovnával výměru každého jednotlivého dílu BPEJ. Od verze 21.0.5.172 se již porovnává každý díl.

Možnost synchronizace po jednotlivých krocích bych zatím do Geusu nedělal. Ale máte pravdu, že by měla být doplněna alespoň funkce porovnání dat a zobrazení protokolu všech nalezených rozdílů bez přepsání dat. Aby si geodet mohl nejdříve sám vyhodnotit nalezené rozdíly a teprve pak odsouhlasit přepsání dat. Tuto funkčnost se pokusím doplnit do příštího sestavení.
Jan Houška - programátor

Odpovědět