Sestavení parcely (kv2) z dílů (kv2)

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Zamčeno
premyslplch
Příspěvky: 14
Registrován: 17 srp 2012 15:59

Sestavení parcely (kv2) z dílů (kv2)

Příspěvek od premyslplch » 17 bře 2016 16:47

Dobrý den,
nešlo by do geometru nastavit, aby pokud skládám parcelu s kvalitou výměry 2 z dílú určených s k.v.2 to nedělalo "vyrovnání dílů na číselně určenou výměru" ale klasické "sestavení parcely z dílů"? Kat. pracoviště mi to vytýkaly a popravdě i já když jsem psal kdysi tabulky v excelu, tak bych psal sestavení s případnou poznámkou o rozdílu vlivem zaokrouhlení.

Možná je to tedy nějakým mým špatným postupem, ale nepřišel jsem na to, jak donutit geometr dělat v tomto případě sestavení parcely z dílů, což obcházím tak, že do nového stavu ve vstupních datech zadám, že nová parcela má způsob určení výměry 0, geometr pak vygeneruje výsledky se sestavením parcel a tam zase musím ručně vyeditovat kvalitu výměry. A pokud je tam rozdíl ze zaohrouhlení, je to pracné dopsat tam i správnou opravu a poznámku o zaokrouhlení. (i když ne tak jako to psát ručně v excelu) :)

S pozdravem

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Sestavení parcely (kv2) z dílů (kv2)

Příspěvek od petr » 24 bře 2016 18:14

Dobrý den,
program Geometr postupuje přesně podle bodu vyhlášky 14.7b), tedy provádí se "vyrovnání" výměr s kódem 2 (ne sestavení, to je pouze v případě kódu 0), s tím že se poznamenává rozdíl ze zaokrouhlení.
Výsledek výpočtu je úplně stejný.
Kdysi na to bylo i stanovisko ČÚZK, ale nedaří se mi ho najít.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

Zamčeno