Logo v popisových polích

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Zamčeno
premyslplch
Příspěvky: 14
Registrován: 17 srp 2012 15:59

Logo v popisových polích

Příspěvek od premyslplch » 11 led 2016 16:21

Dobrý den,
lze nějak zajistit, aby při opětovném otevření souboru .gtr a .vsl zůstalo ve formulářích načtené jpeg logo a nemusel jsem je načítat pořád znova? Nezůstane načtené, ani když je jpeg uložen přímo ve složce s těmito soubory. Místo něj geometr ukazuje cestu k souboru.
Případně berte jako námět na opravu/vylepšení.

S pozdravem
Přemysl Plch

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Logo v popisových polích

Příspěvek od petr » 12 led 2016 17:45

Dobrý den,
v kolonce "Zhotovil" může být buď vyplněný text s názvem zhotovitele, nebo cesta k souboru s logem v grafickém formátu (to je zřejmě Váš případ).
Samotné logo se do kolonky vloží až při tisku nebo spuštění náhledu výsledků, ve formuláři se vstupními daty nebo s výsledky je vidět pouze jeho náhled, a to v pravé dolní části pod ostatními kolonkami.

Nevím přesně co myslíte formulací "nezůstane načtené"? Pokud je v kolonce po načtení GTR nebo VSL cesta k souboru, a soubor v daném umístění existuje tak by se měl v pravém dolním rohu formuláře objevit náhled. Pokud se neobjevuje, tak pravděpodobně se od posledního uložení změnila cesta k souboru?
Pokud problémy přetrvávají, pošlete mi prosím soubor JPG s logem které se nezobrazuje na adresu geometr@geus.cz a uveďte jakou máte verzi programu, jakou verzi Windows a napište cestu kde máte logo standadně uložené.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Logo v popisových polích

Příspěvek od xkminekm » 18 led 2016 08:10

Dobrý den,
tento nešvar je od začátku, co lze do GEOMETRa umisťovat grafická loga.

Při vytvoření GTR načtu logo ze souboru, provedu v pohodě import do ostatních formulářů - potud vše v pořádku.
Pokud se ale potřebuji k GTR nebo např. ZPZ vrátit (znovuotevřít dříve uložený soubor), cesta v poli pro zhotovitele zůstane (načte se z uloženého správně), ale ve spodní části okna již obsah souboru / logo zobrazen není a pro tisk se generuje jen ta cesta ke grafickému souboru - nikoli obrázek. Když se klikne na tlačítko vybrat soubor, tak se cesta v dialogu pro výběr souboru nastaví správně na tu, která je v poli uvedená a stačí pak zmáčknout OK a graf. soubor se načte v pořádku. Další neduh je to, že se vkládá neviditelný znak "nový řádek" u cest, které se nevejdou na šířku textového pole.

Myslím, že by po načtení okna šlo pustit na pozadí funkci pro připojení loga s cestou, která je zadaná v textovém poli zhotovitele.

Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Logo v popisových polích

Příspěvek od petr » 18 led 2016 08:22

Ano, tak teď už je mi to jasné.
Chyba vzniká pouze pokud je cesta k souboru s logem delší než jeden řádek (je to způsobeno pravděpodobně právě nesprávným vložením znaku "konec řádku").
Pokud se vejde na jeden řádek např. "u:\DATA\logo\LogoGP.jpg" tak je to v pořádku.
Protože to mám nastaveno právě takto, tak jsem o chybě nevěděl.
Děkuji za upozornění, opravím.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

Zamčeno