uozi

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Odpovědět
suchous
Příspěvky: 23
Registrován: 16 čer 2011 07:10

uozi

Příspěvek od suchous » 28 čer 2014 11:07

Dobrý den
Nepřemýšleli jste v souvislosti s přechodem na elektronické ověřování geometrických plánů s nějakým výstupem z Geometra pro evidenci ověřovaných výsledků pro ÚOZI?Veškerá data,která jsou potřebná,jsou v Geometru zadána.

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: uozi

Příspěvek od petr » 02 črc 2014 17:00

Dobrý den,
přechodem na elektronické ověřování se na evidenci ověřovaných výsledků nic nemění. V Geometru je pouze údaj o ověření GP, již tam nemáte ověřování stejnopisů, kopií, staveb a dalších.
O vytvoření zvláštního programu na evidenci zakázek, ověření atd. jsme uvažovali již před delší dobou, ale nakonec z toho sešlo z důvodů velké rozmanitosti potřeb a zvyklostí jednotlivých firem.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: uozi

Příspěvek od xkminekm » 03 črc 2014 10:56

Dobrý den,
pro evidenci ověřování GP jednotlivce stačí jednoduchá tabulka tabulkového kalkulátoru (Excel, Calc) s pár sloupečky. Pro kopie, stejnopisy a písmena b) a c) se tahle tabulka zkopíruje do dalšího listu a jen mírně upraví.
Já mám DB tabulky v rámci jediné DB v SQLite - původně jsem k nim přistupoval pomocí rozšíření do Firefoxu, pak jsem si k tomu napsal v Pythonu malou aplikaci, která mi zobrazuje jen ty potřebné tabulky. V případě řešení knihy ověření pomocí takovéto jednoduché DB lze i automatizovaně (pomocí triggeru) evidovat změny data ověření v případě "výzvy". Lze pak mít úplný přehled o vývoji konečného data.

Pro větší firmy již je potřeba řešit přístup do DB pro jednotlivé zaměstnance, vícero ÚOZI + rozsah oprávnění, přiřazování zaměstnanců k ÚOZI a takové. Tam už je to složitější a jak ing. Neužil psal, pro každou firmu specifické.

--------------
btw.
k čemu jsou dobré editovatelné položky patřící k "Stejnopis ověřil"? Ve vstupních údajích i výsledcích.
Tyto kolonky nesmí být při ověření / před potvrzením na GP vyplněné a do potvrzeného GP již tímto způsobem vyplnit nejdou.

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět