KÚ a KP v žádance

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

KÚ a KP v žádance

Příspěvek od xkminekm » 29 čer 2012 12:40

Dobrý den,
nebylo by možné, aby se na žádance KÚ a KP vygenerovalo samo na základě vyplněného katastrálního území? Název katastrálního území je/může být přebírán z vstupních údajů - GEOMETR v sobě má informaci o příslušnosti kat.úz. ke KP a KP ke KÚ, tak si myslím, že by při naplnění žádanky známými daty, mohl vyplnit i tato dvě pole.

A ještě jsem se chtěl zeptat, jakou funkci má nastavení písma (font, velikost, barva) pro Formulář - zkoušel jsem velikosti, barvy i řezy a na textech formuláře se nic neprojevilo a proč se při nastavení vlastností textu pro Data neuvažuje nastavená velikost písma (font, řez, barva i dekorace fungují) - [Geometr 16.0.05]

Díky,

Martin
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: KÚ a KP v žádance

Příspěvek od petr » 29 čer 2012 13:26

Dobrý den,
ano, nastavím aby se KÚ a KP automaticky nastavilo dle katastrálního území, pravděpodobně při spuštění funkce "Vyplnění údajů podle aktuálních vstupních dat", děkuji za námět.

Velikost písma dat ve formulářích se přebírá vždy z nastavení příslušného formuláře "Velikost písma" v mm. Je to z důvodu jednotného nastavení velikosti písma pro tisk a pro export do DXF. Také si myslím, že je pro uživatele přehlednější nastavovat výšku v mm než v obrazových bodech. Výška písma ve formulářích je přebíraná ze vzorů ČÚZK a vyhlášky.
Ze standardního dialogového okna Windows pro nastavení písma, které se otevře po stisknutí tlačítka "Písmo..." se přebírá pouze font a barva a to jak pro data, tak pro texty formuláře. Je na uživateli aby nastavil font který má nainstalovaný ve svém počítači tak, aby byl co nejvíce podobný fontu který používá ČÚZK.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: KÚ a KP v žádance

Příspěvek od petr » 29 čer 2012 13:30

Ještě jsem se díval na nastavení písma fomuláře v Žádosti a máte pravdu, tam se opravdu neprojeví nic, protože formulář je použit jako obrázek přímo ze vzoru ČÚZK. Tlačítko tudíž odstraním. V ostatních formuláří je to jinak, protože z důvodu potřeby generování exportu DXF jsou formuláře vykreslovány vektorově.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: KÚ a KP v žádance

Příspěvek od xkminekm » 29 čer 2012 13:43

děkuji za úžasně rychlou a vyčerpávající odpověď - nevím, proč mne nenapadlo změnit velikost hned v okně nastavení, když to tak u jiných formulářů dělám :-/

Martin
Martin Kmínek

Odpovědět