Chyba ukládání GTR

Vše k programu GEOMETR ve Windows verzi.
Odpovědět
cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Chyba ukládání GTR

Příspěvek od cema » 11 led 2024 08:11

Dobrý den, nová verze Geometra obsahuje nepříjemnou chybu. Při zavření Geometra se aplikace na konci zeptá zda chci uložit GTR soubor (i přes to, že byl již uložen) a pokud kliknu, že ano a přepíši již uložený soubor, tak se uloží prázdný soubor a přijde se tak o data, která je nutné obnovit ze zálohy GT_.

P. Jordák

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Chyba ukládání GTR

Příspěvek od petr » 11 led 2024 21:55

Dobrý den,
ano, už to máme nahlášené od jiného uživatele - chyba se mu objevuje pouze při zavření přes křížek záložky "vstupní data", protože se zároveň založí soubor noname.gtr a navíc s příznakem změny. Při zavření programu přes křížek hlavního okna, nebo přes menu Soubor - Konec k tomu nedochází.
Pokud chyba u Vás vzniká ještě jiným postupem, dejte prosím vědět na geometr@geus.cz.
Děkuji za upozornění, chybu prozkoumáme a bude opraveno v příštím update.
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

cema
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2012 07:18

Re: Chyba ukládání GTR

Příspěvek od cema » 12 led 2024 06:51

U mě chyba vzniká i při zavření přes křížek hlavního okna. Uložím GTR soubor, křížkem aplikaci zavřu, zmizí hlavní okno a vyskočí samotné dialogové okno pro uložení GTR souboru. Ten ale uloží jen data, která jsou standardně předvyplněna...

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba ukládání GTR

Příspěvek od xkminekm » 23 led 2024 16:05

Dobrý den, ahoj,
toto chování se objevuje při zavírání programu přes křížek aplikace. Pokud se použije položka menu Soubor -> Konec nebo klávesová zkratka Alt+F4, tak se program chová podle předpokladu.
Jinak ještě doporučuji než bude oprava to druhé okýnko na dotaz k uložení souboru "noname.gtr" (to je ten nově založený po zavření vašeho) zrušit volbou NE (neukládat).
Chce to POZORNĚ číst, na jaký soubor se program ohledně uložení ptá, aby nedocházelo ke ztrátě dat.

Martin Kmínek
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
petr
Technická podpora
Příspěvky: 38
Registrován: 20 čer 2011 15:11

Re: Chyba ukládání GTR

Příspěvek od petr » 24 led 2024 07:39

Ahoj Martine,
už jsem to opravil ve verzi 21.0.02, nevím jestli už máš nainstalováno a chyba se objevuje pořád?
Petr Neužil, autor GEOMETR, GeusNET

xkminekm
Příspěvky: 95
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba ukládání GTR

Příspěvek od xkminekm » 24 led 2024 07:49

Ahoj Petře,
nevšiml jsem si nové vydané aktualizace. Omlouvám se!
Už se mi tato chyba neprojevuje.

Děkuji!
M.
Martin Kmínek

Odpovědět