Stránka 1 z 1

Import vfk

Napsal: 29 zář 2016 07:28
od suchous
Geus 20.0.7.126
GeusISKN 1.3.4.35

Při importu vfk chybové hlášení

Failed to set data for "Window"

Import ale zřejmě proběhne.

Hlášení se začalo objevovat po upgradu Win 10 na verzi 1607

Děkuji

Re: Import vfk

Napsal: 29 zář 2016 09:55
od katka
Ano, v případě, že se během importu objeví chybové hlášení Failed to set data for "Window", import je funkční, stačí odklepnout chybové hlášení.

Toto hlášení se objevuje pokud jsou programy GEUS a GeusISKN nainstalovány v adresáři "Program Files", resp. "Common Files". Uživatelům doporučujeme nainstalovat programy pod nově vytvořený adresář "c:\GEUS ", poté se chybové hlášení již nezobrazuje. Není to Váš případ?

Re: Import vfk

Napsal: 29 zář 2016 12:05
od suchous
Ne.Programy jsou instalované ve vlastních adresářích.Hlášení se začalo objevovat tento týden,do té doby bylo vše OK.

Re: Import vfk

Napsal: 29 zář 2016 13:23
od honzah
Pravděpodobně uživatel nemá úplná oprávnění správce např. k aktualizaci registru systému Windows.

Zkuste dva následující postupy a napište nám prosím výsledek:
1) Zkuste spustit Geus přes pravé tlačítko myši s volbou - "Spustit jako správce". Případně pokud máte ikonu programu na ploše, tak přes pravé tlačítko - zvolíte "Vlastnosti" a na záložce "Kompatibilita" zvolíte v nastavení přepínač "Spustit tento program jako správce". Objeví se problém opět?

2) Pokud první řešení nepomohlo, tak zkuste Geus (včetně GeusISKN) znovu nainstalovat jako správce - přes pravé tlačítko myši - volba "Spustit jako správce". Pomohlo toto řešení?

Re: Import vfk

Napsal: 29 zář 2016 14:17
od martin
Kolegové v Prachaticích mají Vámi zmiňovaný update Windows nainstalovaný na dvou počítačích a k Vámi popisovanému problému na těchto počítačích nedochází. Je však možné , že tyto počítače jsou používány jiným způsobem, než Váš. Kolegyně Vojtová to ještě zkusí na dalším počítači s předmětným updatem Windows. V této chvíli jsme opravdu schopní pouze dále hledat zdroj problému přes postupy, které v předchozí odpovědi zmínil kolega Houška, protože Vámi popisovaný problém se nám zatím vyvolat nepodařilo, i když se snažíme postupovat stejně jako vy.

Je možné, že update Windows opravdu provedl nějaké změny v přístupu k právům uživatele v počítači, které se však na našich počítačích nemusely projevit. Je tedy možné, že by opravdu mohla pomoct přeinstalace programu do implicitně nabízené složky C:/GEUS, jak píše kolega.

Další případné řešení problému a komunikaci kolem něj přesměruji zpět na kolegyni Vojtovou.

Re: Import vfk

Napsal: 30 zář 2016 08:18
od suchous
Problem vyřešen dle honzah - přeinstalací programu jako správce.

Re: Import vfk

Napsal: 19 lis 2018 09:36
od petr.cisler
Při importu vfk (z 19.11.) v poslední verzi Geusu se objeví hlášení: Soubor ... neobsahuje osobní údaje a proto jej nelze importovat.
Starší verze Geusu tuto hlášku nezobrazí, ale soubor naimportuje bez osobních údajů.
Geus 22.0.4.213
Win XP

Re: Import vfk

Napsal: 19 lis 2018 09:53
od katka
Dne 16.11.2018 ČÚZK nasadil verzi VFK 5.3, která je nyní poskytována geodetům jako podklad pro GP nadále včetně osobních údajů.

Nově však existují i VFK anonymizované, tj. bez osobních údajů (tato VFK dostávají např. obce). Takové VFK má jiné délky položek pro ID subjektů a nejsme schopni ho korektně importovat do naší databáze. Proto v nové verzi GeusISKN je zobrazena hláška, že anonymizované VFK nelze naimportovat. Starší verze GeusISKN tuto ochranu nemají (proto import proběhl).

Řešením je tedy zažádat o VFK včetně osobních údajů.