*.gz >>> Data error

Problémy se zpracováním VFK v GEUSu.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

*.gz >>> Data error

Příspěvek od xkminekm » 22 úno 2013 08:42

Dobrý den,
při importu VFK do GeusISKN mi program neumí zpracovat data z archivu *.gz :-( Vyhodí okénko se zprávou "Data error".
Pokud archiv rozbalím v souborovém manažeru (což se děje bez problémů), tak rozbalený VFK již importuji bez problémů.

Nevím, zda je to nějakou změnou v mém PC (nejsem si žádné zásadní vědom), nebo nějakými nestandardními postupy při vytvoření *.gz na straně KP
Jeden takový soubor přikládám pro ověření.

Děkuji za odpověď,
Martin
478.gz
(77.52 KiB) Staženo 1167 x
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: *.gz >>> Data error

Příspěvek od honzah » 25 úno 2013 11:27

Dobrý den,
problém vzniká tím že KP začalo vydávat ZIP soubory s příponou *.gz. Tedy ve skutečnosti se tedy jedná o archiv ZIP a nikoliv GZIP jak Geus podle přípony předpokládá. Pokud by se přípona přejmenovala na správnou *.zip pak by Geus soubor importoval.
Do příštího sestavení tedy upravíme Geus aby dokázal naimportovat i archivy typu ZIP s příponou *.gz.
Jan Houška - programátor

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: *.gz >>> Data error

Příspěvek od xkminekm » 25 úno 2013 13:15

Honzo, děkuji za odpověď,
není problém přejmenovat soubor (změnit příponu), pokud to vím ...
Ze strany ČÚZK je to ale poněkud zajímavé řešení.

Martin
Martin Kmínek

honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

Re: *.gz >>> Data error

Příspěvek od honzak » 09 bře 2013 15:57

Je to zajímavé řešení, protože to není tak dávno, kdy nám byly zasílány soubory v komprimaci ZIP. Pak ze dne na den začaly přicházet jako GZ a když jsem požádal KˇU v Ústí nad Labem o zaslání ZIP, bylo mi odpovězeno, že dekomprimace je naše starost. Takže jsem si zaneřádil počítač dalším zbytečným programem (nikdo jiný než KÚ mi GZ soubory neposílá). Přivítal jsem automatickou dekomprimaci v GEUSu a ejhle - katastr zahájil desinformační válku. Prostě je to Úřad.

Odpovědět