export bodů KMD

Problémy se zpracováním VFK v GEUSu.
Odpovědět
sorka77
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2011 10:45

export bodů KMD

Příspěvek od sorka77 » 02 srp 2011 10:56

Dobrý den,

narazila jsem na problém, že se mi z vfk neexportují body, na které nenavazuje nová (změněná hranice). Jedná se o případ geometrického plánu na vytyčení hranice pozemku, kde není bod odsouhlasen všemi účastníky - zůstává kvalita 8 a není důvod měnit kresbu - ale má již polohu, kterou potřebujeme exportovat pro KP. Body jsem vložila do kresby s mínusovými čísly, zobrazují se mi, ale neexportují. A dále - polohu bodu ze staršího ZPMZ, kterou má přiřadit k bodu s obrazem - nese informaci o posledním ZPMZ a ne o ZPMZ ve kterém vzniklo.

Děkuji za informace vedoucí k řešení problému. M.Šorová

xkminekm
Příspěvky: 94
Registrován: 15 čer 2011 13:08
Kontaktovat uživatele:

Re: export bodů KMD

Příspěvek od xkminekm » 02 srp 2011 13:17

Dobrý den,
aby byly body, na které nenavazuje nová kresba, zařazeny do exportu VFK, musíte je "označit pro export do VFK". Menu [Body] --> "Označit vybrané body pro export do VFK"
Tato funkce na vybrané body umístí speciální značku (malý čtvereček), při exportu je pak nutno zatrhnout přepínač "Exportovat body se značkou Bod pro doplnění souřadnice polohy".

Co se týče polohy z jiného než aktuálního ZPMZ si myslím, že bodům přiřazuje tuto informaci export, podle nastaveného "ZPMZ geometrického plánu" (prostřední část dialogového okna) - tedy že se tak neděje na základě nějakého čísla náčrtu - to vlastně ani nejde, když číslo je pořád s původním. Vy jste vyplnila popis tomu bodu s původním ZPMZ? Řešení s popisem je myslím jen věcí GEUSu a ISKN to takto neuvažuje - možná kdybyste blíže popsala, jak tyto starší body do VFK dostáváte.

Blíže nám spíš řeknou programátoři :-)

M. Kmínek
Martin Kmínek

Uživatelský avatar
honzah
Technická podpora
Příspěvky: 89
Registrován: 20 čer 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:

Re: export bodů KMD

Příspěvek od honzah » 03 srp 2011 14:12

Pan Kmínek správně popsal jak exportovat do VFK body, na které se neváže nová kresba. Jen doplním, že stačí příslušnou značku "bod pro doplnění souřadnice polohy (SPOL)" umístit i standartním způsobem kreslení značek na jeden z dvojice bodů reprezentující SOBR nebo SPOL. Program před exportem do VFK si vytvoří seznam bodů na kterých je tato "speciální" značka umístěna a ty pak exportuje do VFK.

Při doplnění souřadnice polohy k existujícímu bodu SOBR program do informace o čísle měřeného náčrtu uvede číslo prvního náčrtu (a příslušného kódu k.ú.) v seznamu ZPMZ geometrického plánu z dialogu "Export do VFK". Geus je takto naprogramován a nelze doplňovat různým SPOL jiná čísla náčrtů vzniku.

Pokud v nějakém speciálním případě je toto potřeba pak to lze učinit pouze ručním zásahem do VFK souboru. Kdy u příslušného bodu ve větě DSPOL přepíšeme na poslední pozici číslo náčrtu ve kterém byl bod určen. (v případě potřeby i číslo k.ú.)

např:
&DSPOL;9998;2;680885;276;;90;96002760090;779453.4;1160587.08;;680885;736
Zde je na posledním místě informace, že měřená poloha byla určena v ZPMZ 736

A pokud byl bod např. určen v ZPMZ 700 tak stačí řádek upravit na tvar:
&DSPOL;9998;2;680885;276;;90;96002760090;779453.4;1160587.08;;680885;700

Pro úplnost doplním, že popis bodu není při exportu do VFK vůbec využíván.

Jan Houška - programátor
Jan Houška - programátor

honzak
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2011 19:17

Re: export bodů KMD

Příspěvek od honzak » 15 srp 2011 16:50

Domnívám se, že bod spol s jinou kvalitou než 3 nemůže existovat. Kvalita 8 se vztahuje na sobr. Funkce "označit vybrané body do VFK" rovněž předpokládá kladné číslo bodu, tedy sobr. Některé KÚ požadují v prostorech kde je vytvářena digitální mapa všechny zaměřené spol. Řešil jsem to výpisem textového souboru souřadnic.

sorka77
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2011 10:45

Re: export bodů KMD

Příspěvek od sorka77 » 16 srp 2011 06:52

Děkuji všem za cenné informace :)

Odpovědět