Program Geus nebo Geometr nenalezl síťový HW klíč

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Program Geus nebo Geometr nenalezl síťový HW klíč

Příspěvek od admin » 26 led 2011 17:08

----- odpověď č. 1: -----
Program Geus nebo Geometr nenalezl síťový HW klíč
Při spuštění programu Geus nebo Geometr dochází k hledání HW klíče. Nenalezení síťového HW klíče (tedy červeného HW klíče zasunutého do paralelního portu počítače jenž plní funkci serveru, ale i na něm lze program spouštět) v prostředí Windows má s největší pravděpodobností příčinu ve starší verzi licenčního manažeru pro hledání síťového HW klíče. Na starších instalačních CD - tedy do čísla 0011- je licenční manžer verze 7.00. Novější verzi tohoto licenčního manažeru naleznete ke stažení na našich Download stránkách případně si jej můžete stáhnout zde.

Pokud spouštíte program Geus na počítači se zasunutým síťovým klíčem v portu, pak existují dvě možnosti : Ve Windows v GeusManu v nastavení Geusmanu (v levém horním rohu) zvolíte možnost "Hledat přímo síťový HW klíč".
V prostředí DOS napíšete do příkazové řádky geus.exe /sit .

Pokud spouštíte program Geometr pro Windows na počítači se zasunutým síťovým klíčem v portu, je třeba při prvním spuštění programu vypsat do příkazového řádku (případně ve vlastnostech zástupce souboru gtr.exe v řádku "Cíl") příkaz : gtr.exe /sit. Při dalším spouštění již toto třeba není.
Pokud spouštíte program Geometr pro DOS na počítači se zasunutým síťovým klíčem v portu, je třeba při každém spuštění programu vypsat do příkazového řádku (případně ve vlastnostech zástupce souboru geometr.exe v řádku "Cíl") příkaz : geometr.exe /sit.
U programu Geometr pro Windows a u programu Geus nainstalovaného do prostředí Windows se mluví o síťových HW klíčích typu NetHASP. Starší síťové HW klíče typu LANPlug jsou použitelné pouze v prostředí DOS a pouze pro program Geus do verze 7.5.
Na závěr upozorňuji na nutnost instalace programů Geus nebo Geometr do nového neexistujícího adresáře vzhledem k tomu, že některé soubory mají atributy pro archivaci a nelze je automaticky přepsat.

Odpovědět