Windows nenalezl lokální HW klíč

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Windows nenalezl lokální HW klíč

Příspěvek od admin » 26 led 2011 17:08

Program Geus nebo Geometr spouštěný z prostředí Windows nenalezl lokální HW klíč
----- odpověď č. 1: -----
Program Geus nebo Geometr spouštěný z prostředí Windows nenalezl lokální HW klíč
Při spuštění programu Geus nebo Geometr dochází k hledání HW klíče. Nenalezení lokálního HW klíče (tedy bílého HW klíče zasunutého do paralelního portu počítače na němž je program spouštěn) v prostředí Windows má s největší pravděpodobností příčinu v nenainstalování driveru pro HW klíč. Na nainstalování tohoto driveru (neboli ovladače) pro HW klíč Vás program vyzve v poslední fázi instalace program Geus nebo Geometr. V případě, že tento driver nebyl nainstalován - přičemž při každé instalaci se doporučuje nainstalovat také nový driver pro HW klíč, je možné jej nainstalovat dodatečně. Spouštěcí soubor pro instalaci tohoto driveru se jmenuje HaspInst.exe a naleznete jej v adresáři do něhož jste program Geus nebo Geometr nainstalovali (tedy v adresáři jenž obsahuje soubor geus.exe nebo gtr.exe).

Druhá příčina nenalezení lokálního HW klíče programem může být přímo v tomto HW klíči. Při objednávce upgrade SW Geus nebo Geometr totiž vždy uvádíte číslo HW klíče a pro tento HW klíč jsou v naší firmě vygenerovány přeprogramovávací soubory, jež prostřednictvím diskety - po výzvě na zasunutí diskety v poslední fázi instalace - povolí na zasunutém HW klíči příslušnou verzi programu. Ne všechny HW klíče však tuto operaci "zvládnou". Existuje cca 10% HW klíčů, které tuto funkci nepodporují a pokud máte právě tento typ budete jej muset poslat k nám do firmy a my Vám jej přeprogramujeme přímo.
V obou těchto případech se mluví o HW klíčích typu HASP. Starší HW klíče typu MemoPlug jsou použitelné pouze v prostředí DOS a funkci "přeprogramování na dálku" nepodporují.
Na závěr upozorňuji na nutnost instalace programů Geus nebo Geometr do nového neexistujícího adresáře vzhledem k tomu, že některé soubory mají atributy pro archivaci a nelze je automaticky přepsat.

Odpovědět