GEUS verze 8.0.09 až 8.0.11 padá v grafické části

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

GEUS verze 8.0.09 až 8.0.11 padá v grafické části

Příspěvek od admin » 26 led 2011 17:07

GEUS verze 8.0.09 až 8.0.11 padá v grafické části při otevírání dialogů
----- odpověď č. 1: -----
Do těchto verzí se dostala poměrně nepříjemná chyba ve zpracování konfiguračních souborů kresby, která v některých případech způsobila vážné problémy při používání grafické části programu: např. nastavení nesmyslného měřítka výkresu, „padání“ programu v některých dialozích apod.

Velice se omlouváme. Chyba vznikla tím, že verze 8.0.09 byla určena pouze pro testování pro jediného uživatele a její zdrojový kód se omylem dostal i do distribuční verze 8.0.11.

Pokud tedy máte nainstalovánu jednu z chybných verzí 8.0.09 až 8.0.11, doporučujeme co nejdříve provést update na verzi 8.0.12. V některých případech tyto verze vytvořily vadné konfigurační soubory kresby u nově vytvářených kreseb. Tyto soubory pak způsobovaly výše uvedené problémy. Již existující konfigurační soubory by měly být vadnými verzemi nedotčené. Proto nám tyto problémy zatím hlásilo poměrně málo uživatelů, případně asi používali starší verze, které byly bez problémů.

Verzi Vámi používaného programu GEUS zjistíte nejrychleji na úvodní obrazovce při spuštění programu nebo ji naleznete v souboru verze.txt ve stejném adresáři, ve kterém je nainstalován soubor geus.exe.

Postup update programu GEUS na verzi 8.0.12 :

Stáhněte si z download stránky update na verzi 8.0.12. Návod k instalaci update staženého z internetu naleznete zde.
Na žádost Vám můžeme zdarma poslat instalační CD. V tom případě nainstalujte program GEUS MAP verze 8.0.12 běžným postupem. V prostředí Windows Vám instalační program nabídne stejný adresář a programovou skupinu, kam jste naposledy nainstalovali program GEUS, nemusíte nic měnit, pouze potvrzujete jednotlivé kroky instalace tlačítkem „Další“.
Verze 8.0.12 sama rozezná vadné konfigurační soubory a konfiguraci grafiky z nich nepřečte. Některé hodnoty z nastavení jsou však uloženy i v samotném souboru výkresu: měřítko kresby, velikost popisu bodů, apod. V takovém případě je nutné tyto hodnoty znovu nastavit Protože však s takovým souborem nebylo ve verzi 8.0.11 téměř možné pracovat, neměl by obsahovat žádné nenahraditelné informace a je možné ho místo oprav rovnou smazat volbou v menu textové části: Služby – Reset grafiky.

Odpovědět