Tiskový výstup z grafiky je pouze na části papíru

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Tiskový výstup z grafiky je pouze na části papíru

Příspěvek od admin » 26 led 2011 17:05

----- odpověď č. 1: -----
Tiskový výstup z grafiky je pouze na části papíru nebo je posunutý

Každá tiskárna má definovaný počátek tisku a ten může být buď uprostřed výkresu nebo vlevo dole na výkresu. Z tohoto důvodu existuje v grafice vpravo Menu - ploter nastavení výstupu nastavení tohoto počátku. Vpřípadě, že je nastavena nula plotru (inkoustové tiskárny opačně, je celý výkres na papíře posunut jak ve vodorovném, tak i ve svislém směru.


Tiskový výstup na barevné tiskárně je pouze v černé barvě

Pro barevný tisk na inkoustové tiskárně nebo na inkoustovém plotteru je zapotřebí :

Definovat "čísla per" pro každou barvu, kterou kreslíme v grafické části programu Geus. Toto zvolení jednotlivých "čísel per"
pro každou barvu provedeme stiskem tlačítka vedle každé barvy v paletě barev. Tato paleta barev se nachází v horní liště
grafické obrazovky.
Následuje definování barev přiřazených k jednotlivým "virtuálním" perům. Toto nadefinování barev se provádí stiskem
tlačítka [HPGL] uprostřed nabídky pro nastavení výstupu. Viz obrázek nahoře.
Stiskem tlačítka [úvod] se nám otevře řádek inicializační sekvence jazyka HPGL/2, kam za počáteční znaky IN;SC;LT; vepíšeme kombinaci červené,zelené a modré barvy pro každé pero v režimu RGB. Každá z těchto tří barev barev může nabývat hodnot od 0 do 255.
Konkrétně tedy pro černou barvu (na obrázku vpravo číslo 1) bude sekvence PC1,0,0,0; pro červenou barvu (na obrázku vpravo 2) bude sekvence PC2,255,0,0; zelená barva (3) PC3,0,255,0; modrá (4) PC4,0,0,255; žlutá (dejme tomu, že ji nastavíme jako 5) bude PC5,255,255,0. Jednotlivá pera musí být od sebe oddělena středníkem.

Odpovědět