Nelze nainstalovat drivery klíčů HASP

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Nelze nainstalovat drivery klíčů HASP

Příspěvek od admin » 26 led 2011 16:58

Nejde nainstalovat drivery klíčů HASP. Po vzniku "Service Packu 2" pro Windows XP se zvýšila četnost problémů při instalaci těchto driverů. Uvádíme tedy pár obecných rad, jak tento problém řešit:
1. Drivery i programy je nutné instalovat jako "správce počítače". Tedy přihlášený uživatel musí mít práva "správce počítače". To zjistíte v "Ovládacích panelech - Uživatelské účty".

2. V případě USB verze klíčů je vhodné instalovat programy GEUS, GEOMETR nebo samostatné drivery ještě před zasunutím líče HASP do USB portu a klíč zasunout do počítače až po úspěšné instalaci. Pokud jste tak neučinili, odkazuji na jinou FAQ v tomto tématu, která tento problém řeší.

3. Stáhněte si poslední verzi driveru pro klíče HASP potřebnou pro programy GEUS a GEOMETR. Soubor lze stáhnout přímo ze stránek výrobce klíčů z adresy:

ftp://ftp.ealaddin.com/pub/hasp/new_rel ... /HDD32.zip

Po rozbalení ZIP souboru spusťte soubor HDD32.EXE, který drivery nainstaluje.

4. Ani instalace poslední verze HDD32.EXE nemusí být úspěšná a může skončit chybovou hláškou. Cestu pro drivery z HDD32.EXE verze 4.95/4.96 může ve Windows prošlápnout driver pro novější typ HASP klíčů. Tento driver lze stáhnout z adresy:

ftp://ftp.ealaddin.com/pub/hasp/hl/wind ... _Setup.zip

S títo driverem sice GEUS ani GEOMETR neběhá, nicméně po jeho instalaci se prý většinou zdaří i instalace driverů pro GEUS ze souboru HDD32.EXE (verze 4.95) nebo HINSTALL.EXE (verze 4.96 pro 64bitové procesory, viz výše). Oba drivery mohou v počítači zůstat souběžně, nemusí se odinstalovávat.

5. Pokud se jedná 64bitový procesor (většinou se jedná o nové AMD procesory), je nutný ještě novější driver verze 4.96 (na nejnovějších našich distribučních CD je již přítomen), který se však instaluje z příkazové řádky. Stáhnout ho lze z adresy:

ftp://ftp.ealaddin.com/pub/hasp/new_rel ... nstall.zip

Instalace se musí provést z příkazové řádky:

hinstall.exe -i

6. V novějších počítačích, hlavně se 64bitovými procesory, může být prý nastartováno alternativní jádro Windows, které instalaci driverů brání. To se dá zkontrolovat v souboru BOOT.INI, který je v kořenovém adresáři disku s Windows, většinou tedy: C:\BOOT.INI. Soubor je však označený (má atributy) jako SKRYTÝ, je tedy nutné ho hledat manažerem souborů, který umí skryté soubory zobrazit (třeba Total Commander). Pokud je v BOOT.INI uvedena řádka KERNEL=.... (kde ..... je nějaký název jádra), lze tuto řádku po dobu instalace driverů zablokovat tím, že se před ní uvede znak středník, tedy ;KERNEL=........ (po každé změně v BOOT.INI je samozřejmě nutný restart počítače). Po přeinstalaci a rozeběhnutí driverů HASP, by mělo stačit středník odstranit a tím vrátit alternativní jádro Windows a drivery by měly již zůstat funkční.

7. Volejte samozřejmě naší technickou podporu na tel. čísle: 251 551 019

Odpovědět