tisk z Geometr - "Acces violation at ..."

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

tisk z Geometr - "Acces violation at ..."

Příspěvek od admin » 26 led 2011 16:57

Při zadání tisku všech záložek, kromě Výpočtu výměr se objeví chyba: "Acces violation at address 004051F2 in module ´gtr.exe´. Read of address 7470696A"
Jedná se pravděpodobně o problém s nekorektním nebo poškozeným ovladačem tiskárny.
Většinou se jedná o tiskárnu HP.

Není to problém mezi programem Geometr a ovladačem tiskárny s kterým vůbec nekomunikuje, ale problém mezi Windows a ovladačem tiskárny. Geometr pouze korektně žádá Windows o nějaké informace a Windows je chtějí od ovladače tiskárny který je ovšem nedodá ač by měl. Proto to s jinými tiskárnami funguje bez problémů.
Je otázka proč ovladač tiskárny nefunguje (nejspíše nějaká jeho funkce, která žádá informace z tiskárny po síti) - zda je poškozen nějaký soubor, nebo dochází ke konfliktu s nějakým jiným softwarem či ovladačem nebo nastavením sítě.
To že funguje např. Word, Excel atd. znamená pouze to že tyto programy v danou chvíli nepoužívají inkriminované funkce Windows.

Zkuste:

1/ Odinstalovat tiskárnu na počítači kde se na tiskárnu přistupuje přes síť (tedy tam kde nefunguje tisk z Geometra), pokud je nabídnuto tak odstranit soubory ovladače tiskárny ("Některé soubory už nejsou potřeba, mají se smazat?" nebo nějaké podobné hlášení, záleží to na verzi Windows).

2/ Restartovat počítač

3/ Při nespuštěném programu Geometr smažte soubor GTR.INI z adresáře Windows (nebo v editoru jen sekce týkající se tiskáren)

4/ Pokuste se na internetu najít aktualizovaný ovladač pro Vaši tiskárnu

5/ Znovu nainstalujte tiskárnu a zkuste tisk.

6/ Pokud to nepomáhá, můžete zkusit stejným způsobem odebrat i ovladač na počítači v síti ke kterému je tiskárna připojena a znovu ho nainstalovat.

Odpovědět