Duplicity ve VFK souboru z KÚ

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Duplicity ve VFK souboru z KÚ

Příspěvek od admin » 26 led 2011 16:54

Kontroly pro export do VFK mi odhalily duplicity. Tyto duplicity jsou ve výkresu platné KM z VFK. Nepoznám, jestli je chyba ve vstupních datech od katastru nebo v importu. Proto přikládám vstupní soubor.
Duplicity jsou už ve vstupních datech z katastru. Jedná se o duplicity značek. U Vás např. mezníky jsou vložené do výkresu 2x pokaždé s jiným identifikátorem. Program ISKN na katastru nemá totiž v sobě kontrolu na duplicitu značek. Už jsme problém na helpdesk ČÚZK nahlásili a budou to prý nějak řešit. Časový horizont řešení však nevíme.
Tyto duplicity Vás při exportu v podstatě nemusí zajímat, pokud zrovna v GP nerušíte tu duplicitní značku. Pak by jste asi musel zrušit obě nebo se dohodnout na katastru, zda si to vyreší sami a Vám poskytnou nový bezchybný VFK soubor.
GEUS v kontrolách na tyto duplicity upozorní, protože předpokládá, že data mapy ve VFK jsou topologicky čistá a bez duplicit.
Prohlížením vybraných duplicitních prvků zjistíte, zda je problém na Vaší straně nebo v podkladové mapě. Duplicit v mapě si pak nemusíte všímat.

Odpovědět