Problém s číselnými řadami parcel

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Problém s číselnými řadami parcel

Příspěvek od admin » 26 led 2011 16:53

Nepřevzetí VFK souboru na KÚ z důvodu špatného označení druhu číslování parcel.
V rámci k.ú. se mohou vyskytnout dva druhy číslování parcel (jednotná řada nebo dvojí řada). Bohužel údaj o způsobu číslování parcel v rámci k.ú. není obsažen v souboru VFK, který KÚ poskytne. Uživatel tedy si musí tuto informaci zjistit sám. V případě, že se v datech VFK vyskytne parcela stavební s mínusem před číslem parcely, to je jednoduché, k.ú. má dvojí číselnou řadu. V opačném případě to tak jednoznačné už není. Data pro GP ve VFK obecně neobsahují údaje o všech parcelách k.ú.

Program GEUS umí od sestavení 015 správné očíslování parcel zkontrolovat, ale jen na základě správného nastavení přepínače "Jednotná číselná řada" na formuláři "Parcely GP" - záložka "Přehledy a kontroly". Od verze 13.0.2.019 je tento přepínač umístěný na záložce "Dosavadní stav". Od této verze při přidání dosavadní stavební parcely si program sám správně nastaví zda je v k.ú. jednotná číselná řada. Pokud jsou v dosavadním stavu pouze pozemkové parcely pak pro správné provedení kontrol, !!!musí uživatel tento přepínač správně "ručně" nastavit!!!. Požadavek na zařazení údaje o řádách číslování parcel v k.ú. do formátu VFK byl na ČÚZK předán.

Pokud by uživatel zapomněl a nové parcely očísloval ve špatně řadě (třeba omylem přidal mínus před všechny stavební parcely i v jednotné řade čísel parcel), může provést automatizovanou opravu pomocí funkce "Ošetřit druh číslování parcel" na záložce "Přehledy a kontroly".

Odpovědět